Mājdzīvnieka drošība uz ūdens. Kā izvēlēties glābšanas vesti sunim?

FOTO: Pixabay

Vasara, saule, vējš un, protams, ūdens! Kā zināms, ūdens priekus patīk baudīt ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu četrkājainajiem draugiem. Pat ja suns ir labs peldētājs, bīstamās situācijās tam var rasties panika, tāpēc saimniekam svarīgi laikus parūpēties par mīluļa drošību.

Suņa drošību uz ūdens ietekmē vairāki faktori:

  • suns, kas pieradis pie mierīgas dzīves mājās, peldoties ātri nogurst. Ja mīlulis būs aizpeldējis par tālu un saviem spēkiem netiks ārā no ūdens, tam iestāsies panika;
  • viļņi vai zemūdens straumes var ātri nogurdināt pat vislabāko peldētāju;
  • dažas suņu šķirnes, piemēram, franču buldogi vai mopši, nav fiziski piemēroti ilgai peldēšanai. Viņiem ir īsas kājas, liela galva un plakans purns, kas apgrūtina elpošanu peldes laikā;
  • pat suņu šķirnes, kurām patīk ūdens, piemēram, labradori, peldoties var izjust diskomfortu, ja tiem ir liekais svars, kāda slimība vai par sevi liek manīt vecums.

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Viens no veidiem, kā rūpēties par mīluļa drošību, ir iegādāties tam glābšanas vesti. Ja dzīvniekam pirms peldes tiks uzvilkta veste, tas varēs palikt virs ūdens jebkurā situācijā. Brīdī, kad dzīvniekam sākas panika, tas var mēģināt uzkāpt uz saimnieka - ja tam būs uzvilkta glābšanas veste, suņa svars būs mazāks un neapdraudēs cilvēku.

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Ja, ceļojot ar laivu vai kajakiem, tie apgāžas, glābšanas veste palīdzēs sunim ātri izpeldēt virs ūdens un mazinās paniku. Dzīvnieku glābšanas vestes ir arī aprīkotas ar rokturi virs dzīvnieka muguras - ja suns iekrīt ūdenī, saimnieks var to ērti un ātri pacelt.

FOTO: Gints Bāliņš/TVNET

Veste noderēs arī tad, ja mājdzīvnieks vēl tikai mācās peldēt, - tā sniedz papildu drošības sajūtu un mazina dzīvnieka bailes.

Kā izvēlēties glābšanas vesti?

Laba peldspēja. Vestes aizmugurē un sānos jābūt putu pildījumam, lai suns vienmēr atrastos dabiskā peldēšanas stāvoklī.

Izmērs. Svarīgi, lai glābšanas veste pieguļ dzīvnieka ķermenim, bet jāuzmanās, lai tā nebūtu arī par ciešu. Vestēm ir iespējams izmēru nedaudz pielāgot, taču tās pielaikot uz veikalu vajadzētu doties kopā ar suni.

Rokturis. Glābšanas vestei jābūt aprīkotai ar izturīgu un ergonomisku rokturi, lai vajadzības gadījumā mājdzīvnieku varētu ātri izcelt no ūdens.

Aizdare. Vestes aizdarei jābūt izturīgai un kvalitatīvai, lai ūdenī tā pati nenoslīdētu no suņa ķermeņa un vajadzības gadījumā to ātri varētu atvērt un aizvērt.

Krāsa. Krāsai nav tikai dekoratīva nozīme - spilgtu vesti varēs labāk pamanīt jebkuros laika apstākļos.

Uz augšu