Basketbola klubam ''Ventspils'' pievienojies amerikānis Vašpuns

Vess Vašpuns

FOTO: FIBA.com

Latvijas basketbola komanda "Ventspils" noslēgusi viena gada līgumu ar Vesu Vašpunu no ASV, vēstī klubs.

Vašpuns spēlē aizsarga pozīcijā, bet iepriekš 26 gadus vecais basketbolists pārstāvēja "Northem Iowa" koledžu, kuru absolvēja 2016. gadā.

Profesionālo basketbolista viņš karjeru uzsāka Vācijā, kur 2016./17.gada sezonu aizvadīja Ludvigsburgas "MHP Riesen" komandā. Tikmēr aizvadītajā sezonā pievienojās Anglijas klubam Londonas "City Royals", kuras rindās piedalījās 13 spēlēs, vidēji katrā gūstot 16 punktus, izcīnot piecas atlēkušās bumbas un atdodot tikpat rezultatīvas piespēles.

Tikmēr "Ventspils" kluba ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics atklāja, ka amerikānis ir viens no pēdējiem komandas papildinājumiem.

"Vess ir pēdējais papildinājums mūsu komandas "ārējā" līnijā, vismaz pašlaik nevienu spēlētāju papildus šajās pozīcijās neplānojam. Atlētisks un individuāli spēcīgs basketbolists, kurš var spēlēt abās aizsargu pozīcijās. Ceram uz viņa pienesumu kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā," amerikāni raksturoja Pleinics.

"Ventspils" šobrīd ir gandrīz noslēgusi vienības komplektāciju, kur kopā ar galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni tiek veidots jauna komanda 2019./2020.gada sezonai, gatavojoties cīnīties Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Basketbola Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, kā arī Latvijas - Igaunijas basketbola līgā.

Šobrīd komandas sastāvu veido Mārcis Vītols, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Dāvids Vīksne, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis, Jānis Kaufmanis, Klāvs Čavars, Linards Jaunzems, kā arī amerikāņu basketbolists Džeilons Teits. Komandā uz vēl divām sezonām paliek arī ilggadējais komandas kapteinis Māris Gulbis.

Treneru sastāvu veidos - galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, bet viņam asistēs Gints Fogels un Gatis Melderis, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Edgars Seredjuks.

Komanda jau ir uzsākusi kopīgus komandas treniņus un plāno piedalīties arī vairākos starptautiskos un vietējos pārbaudes spēļu turnīros pirms gaidāmās sezonas.

"Ventspils" sezonu sāks 26.septembrī, kad izbraukumā tiksies ar FIBA Basketbola Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pārvarējušo komandu - savu valstu čempioniem Ungārijas vienību Sombathejas "Falco" vai Rumānijas klubu Oradejas CSM.

Savukārt pirmo mājas spēli savā laukumā ventspilnieki aizvadīs 29.septembrī, kas būs atbildes spēle Basketbola Čempionu līgas kvalifikācijas otrajā kārtā par iekļūšanu regulārās sezonas pamatturnīrā.