Tramps ieceļ Džozefu Megvairu par ASV nacionālo izlūkdienestu direktora pienākumu izpildītāju

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: EP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 8. augustā, paziņoja, ka ieceļ par ASV nacionālo izlūkdienestu direktora pienākumu izpildītāju Džozefu Megvairu, kurš pašlaik ir Nacionālā pretterorisma centra direktors.

Megvairs sāks pildīt nacionālo izlūkdienestu direktora pienākumus 15.augustā, kad nacionālo izlūkdienestu direktora amatu atstās Dens Koutss, Tramps paziņoja tviterī.

"Admirālim Megvairam ir ilga un izcila karjera bruņotajos spēkos, līdz viņš 2010.gadā atvaļinājās no ASV Kara flotes. Es nešaubos, ka viņš paveiks lielisku darbu!" tvītoja Tramps.

Tramps arī pavēstīja, ka nacionālo izlūkdienestu direktora vietniece Sjū Gordone ir paziņojusi par savu aiziešanu no amata 15.augustā.

Tramps pagājušo piektdien paziņoja, ka tomēr neizvirzīs nacionālo izlūkdienestu direktora amatam republikāņu kongresmeni no Teksasas štata Džonu Ratklifu, kurš tiek kritizēts par to, ka ir nepietiekami kvalificēts šādam postenim, kā arī sniedzis nepatiesas ziņas par savu līdzšinējo karjeru.

Ratklifs kritizēts par to, ka viņam nav nepieciešamo prasmju un pieredzes, lai koordinētu 17 valsts specdienestu darbu. Žurnālisti konstatējuši, ka, sniedzot ziņas par pagātni, Ratklifs pārspīlējis savus sasniegumus prokurora amatā. Tika arī paustas bažas, ka Ratklifs, kurš ir pazīstams ar lojalitāti Trampam, varētu politizēt specdienestu darbu.

Trampam bijušas domstarpības ar Koutsu vairākos jautājumos, arī attiecībā uz Krievijas iejaukšanos 2016.gada vēlēšanās, Ziemeļkorejas denuklearizāciju un Irānu.

Nacionālo izlūkdienestu direktora amats tika izveidots pēc 2001.gada 11.septembra teroraktiem, lai labāk koordinētu informācijas apmaiņu starp dažādiem specdienestiem.

Aktuālākās ziņas