P, 26.09.2022.

Degvielas cisternas sprādzienā Tanzānijā miruši vairāk nekā 60 cilvēki

LETA
Degvielas cisternas sprādzienā Tanzānijā miruši vairāk nekā 60 cilvēki
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Sprādziens Tanzānijā.
Sprādziens Tanzānijā. Foto: Reuters/ScanPix

Tanzānijā sestdien, 10. augustā, vismaz 62 cilvēki gājuši bojā un vēl aptuveni 70 ievainoti, uzsprāgstot avarējušai autocisternai, no kuras vietējie iedzīvotāji mēģināja atsūknēt degvielu.

Kā paziņojusi policija, daudzi cietušie guvuši nopietnus apdegumus, bet upuru skaits var izrādīties vēl lielāks, jo iespējams, ka bojāgājušie tiks atrasti arī zem automašīnas vraka.

Nelaime notikusi Morogoro pilsētā, aptuveni 200 kilometrus no Dāresalāmas. Pēc amatpersonu teiktā, sprādziens nograndis, kad kāds mēģinājis izņemt mašīnas akumulatoru, savukārt aculiecinieki stāstījuši, ka redzējuši cisternas tuvumā smēķētāju.

Cietušo aprūpei mobilizēti visi Morogoro mediķu spēki.

Šādi incidenti Āfrikas valstīs nav retums. Maijā vismaz 58 cilvēki zaudēja dzīvību, eksplodējot autocisternai netālu no Nigēras galvaspilsētas Niamejas starptautiskās lidostas, kad ļaudis naktī mēģināja savākt no apgāzušās autocisternas izplūstošo degvielu, bet jūlijā Nigērijā līdzīgā situācijā gāja bojā 50 cilvēki.

Kā izteicies Tanzānijas satiksmes drošības eksperts Henrijs Bantu, vietējiem līderiem būtu vairāk jāizglīto cilvēki par šādiem riskiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu