Siguldā sāksies satiksmes ierobežojumi uz Vidzemes šosejas

Ceļa remonts (Ilustratīvs foto)

FOTO: TASS/Scanpix

Siguldā šonedēļ sāks valsts galvenā autoceļa A2 jeb Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūve, iekļaujot ceļa posmu no Saules ielas līdz Ventas ielai, informēja Siguldas novada dome.

Būvdarbu laikā tiks ieviesti būtiski satiksmes ierobežojumi, kas saglabāsies līdz pārbūves darbu beigām.

No pirmdienas, 12. augusta, pārbūves teritorijā un tās tuvumā tiks uzstādīti brīdinājuma plakāti un ceļa zīmes par būvdarbu veikšanu un ierobežojumiem ceļu satiksmē.

Siguldas novada pašvaldība aicina satiksmes dalībniekus laikus iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu un izvēlēties piemērotāko remontdarbu zonas apbraucamo ceļu.

Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūves kopējās izmaksas ir vairāk nekā 530 000 eiro, un būvdarbus veiks iepirkuma konkursā uzvarējusī AS "A.C.B". Saskaņā ar līgumu darbi jāpaveic šī gada būvniecības sezonas laikā.

Jau ziņots, ka valsts galvenā autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma un pieguļošo ielu pārbūve notiek četrās kārtās. Projekta 1.kārtā tiek izbūvēta Mazās Saules iela un attīstīta tai blakus esošā teritorija, ko veic SIA "Tirdzniecības nams A2" uz apbūves tiesību līguma pamata.

2. kārtā tiks pārbūvēts posms no Saules ielas līdz Ventas ielai, paredzot divu braukšanas joslu vietā izbūvēt trīs, vienlaikus ielu malās izbūvējot gājēju un velo ceļus. 3.pārbūves kārtā plānots izbūvēt jaunu rotācijas apli Ventas ielas un Allažu ceļa krustojumā, savukārt 4.kārtā plānots veikt Saules un Priežu ielas pārbūvi.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Ceļi un tilti" pieder būvniekam AS "A.C.B." un 12 privātpersonām. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā bijis 20,613 miljoni eiro, peļņa sasniegusi 426 416 eiro.