Sēdēja virtuvē un ēda - dzīvoklī ieklīdis svešinieks Siguldā pārbiedē deviņus gadus vecu meiteni

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Pirmdien, 12. augustā, kādā deviņus gadus veca meitene Siguldā, izsauca policiju, jo dzīvoklī bija ienācis svešs vīrietis, kurš virtuvē ieturējis vakariņas, Valts policija (VP) ziņo savā "Facebook" lapā.

Ap pulksten četriem pēcpusdienā kāda deviņus gadus veca daudzdzīvokļu mājas iemītniece izdzirdējusi, ka mājoklī kāds ienāk un dodas uz virtuvi. Meitene, kura mājās atradusies viena, nodomājusi, ka mājās atnācis tētis, un devusies uz virtuvi.

Skolniece nobijās, ieraugot virtuvē sēžam nepazīstamu vīrieti. Svešinieks kāri ēdis ceptu olu un sieru, ko pats bija izņēmis no ledusskapja. Viņš tik ļoti bija aizrāvies ar ēšanu, ka meiteni pat nepamanīja.

Attapīgā meitene tūdaļ izgājusi uz balkona un piezvanījusi policijai, pastāstot par redzēto. Notikuma vietā ieradās Siguldas novada pašvaldības policijas likumsargi, kuri nelūgto viesi turpat dzīvoklī aizturēja. Pēc brīža ieradās arī Valsts policijas Siguldas iecirkņa policisti.

Noskaidrots, ka svešinieks atradies 1,94 promiļu reibumā, un viņš nogādāts policijas iecirknī.

Pārbaudot viņa identitāti, noskaidrots, ka viņš dzimis 1957. gadā. Pēdējo gadu laikā viņš nav nonācis policijas redzeslokā. Tomēr jāpiemin, ka vīrietim nav deklarētas dzīvesvietas. Pašreizējā informācija liecina, ka no dzīvokļa nav pazudušas citas mantas.

Noskaidrots, ka vīrietis varēja iekļūt svešajā dzīvoklī, jo nebija aizslēgtas durvis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka persona bija arī nobaidījusi bērnu, VP vērtēs, vai viņa rīcībā nav saskatāma emocionālā vardarbība pret nepilngadīgo, tādēļ uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 172./2 panta. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 400 eiro.

VP aicina iedzīvotājus vienmēr parūpēties par sava mājokļa un tuvinieku drošību, aizslēdzot dzīvokļa durvis, un atgādināt to izdarīt arī saviem bērniem! Liels skaits zādzību no mājokļiem notiek, brīvi piekļūstot, jo iemītnieki aizmirsuši aizslēgt durvis un aizvērt logus, dodoties prom vai nav to izdarījuši atrodoties mājās.

VP arī aicina vērtīgās mantas, tostarp rokassomas, makus un mobilos telefonus, neglabāt priekšnamā. Ja mājās atrodas liels daudzums skaidras naudas, dārglietas vai citi sevišķi vērtīgi priekšmeti, vērts apdomāt kvalitatīva seifa iegādi.