Ķīnas valdība protestētājus salīdzina ar teroristiem

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bruņoti spēki patrulē Honkongas lidostā.
Bruņoti spēki patrulē Honkongas lidostā. Foto: Reuters/ScanPix

Honkongas lidosta, kuru divas dienas paralizēja protesti, trešdien, 14. augustā, atsākusi darbību, pārplānojot simtiem avioreisu. Ķīnas varasiestādes paziņojušas, protestētāji ne ar ko neatšķiras no "teroristiem", vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Ķīnas paziņojums sekojis pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps "Twitter" rakstīja, ka uz robežu ar Honkongu tiekot virzīti Ķīnas spēki.

Honkongas lidosta paziņoja, ka ieguvusi tiesas rīkojumu, kas ļauj tai apturēt turpmākos protestus. Lidostā esot palikuši vēl vairāki desmiti protestētāju, kamēr tās darbinieki cenšas sakopt nemieros radušos nekārtību.

Jau ziņots, ka pirmdien un otrdien lidostā tūkstošiem cilvēku protestēja pret policijas brutalitāti, apspriežot iepriekšējās protesta akcijas, kas regulāri tiek rīkotas Honkongā, pieprasot valdībai pārtraukt centienus ierobežot demokrātiju. Otrdien pie lidostas izcēlās policistu un protestētāju sadursmes.

Laikraksts "South China Morning Post" vēstīja, ka lidostā trešdienas rītā palikuši vēl aptuveni 50 protestētāji.

Honkongas lidosta paziņoja, ka tiesas rīkojums ļaus tai "atturēt personas no nelikumīgas un apzinātas lidostas darbības traucēšanas". Paziņojumā arī teikts, ka protesti un demonstrācijas aizliegtas visā lidostas teritorijā, izņemot protestus un demonstrācijas, ko atļāvušas varasiestādes.

Honkongas lidostā protestu dēļ pirmdien un otrdien tika atcelti vai atlikti simtiem avioreisu. Vairāki tūkstoši cilvēku sarīkoja sēdprotestu ielidojošo pasažieru zālē. Vēl simtiem protestētāju sapulcējās reģistrācijas zonā un centās kavēt pasažieru došanos uz reģistrāciju un drošības kontroli.

Protestus Honkongā sākotnēji izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai. Lai gan protestu spiediena rezultātā Honkongas parlaments likumprojektu atlika, protesti pārauguši plašā kustībā, pieprasot Pekinai pārtraukt centienus mazināt demokrātiju Honkongā un veikt demokrātiskas reformas.

Protestētāji vēlas, lai no amata atkāpjas Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama, lai tiek sarīkotas demokrātiskas vēlēšanas, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšanu par policijas reakciju uz demonstrācijām un tiek atbrīvoti protestos iepriekš aizturētie cilvēki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu