"PNB Bankas" darbības apturēšanas dēļ ierobežoti vairāki Liepājas pašvaldības pakalpojumi iedzīvotājiem

"Norvik banka" jaunā nosaukuma "PNB banka" izkārtne.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pēc Eiropas Centrālās bankas lēmuma par "PNB Bankas" darbības apturēšanu ierobežoti ir arī vairāki Liepājas pilsētas pašvaldības nodrošinātie pakalpojumi iedzīvotājiem, tai skaitā sociālo pabalstu izmaksa, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa un skolēnu elektronisko braukšanas karšu izmantošana sabiedriskajā transportā, informēja pašvaldības pārstāve Agija Tērauda.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijai un tās iestādēm "PNB Banka" kontos atrodas naudas līdzekļi līdz 50 000 eiro. Pašvaldība iesniegs naudas līdzekļu atgriešanas pieprasījumu.

Tērauda sacīja, ka Liepājas pašvaldība veic visas nepieciešamās darbības, lai iespējami īsākā laikā rastu risinājumus, un liepājniekiem nodrošinātu pakalpojumus ierastajā kārtībā.

Liepājas pilsētas domes sociālais dienests aicina iedzīvotājus, kuri līdz 16.augustam "PNB Bankā" nav saņēmuši piešķirto pabalstu minimālā garantētā ienākuma nodrošināšanai un veselības aprūpes pabalstu, kā arī vecākus, kuri nav saņēmuši pabalstu akcijā "Skolas soma" izmaksu, vērsties ar iesniegumu Sociālajā dienestā, E.Veidenbauma ielā 3, norādot savu kontu citā bankā vai finanšu iestādē, kurā pabalsta saņēmējs vēlas saņemt izmaksu. Gadījumā, ja personai nav bankas konta, pabalstu būs iespējams saņemt arī Sociālajā dienestā.

No piektdienas, 16. augusta, nedarbojas arī "PNB Bankas" izsniegtās bezkontakta norēķinu maksājumu kartes sabiedriskajā transportā - "Pilsētnieka bankas karte skolēnam", ko skolēni mācību gada laikā tramvajos izmantoja kā abonementa biļeti un noteiktas skolēnu grupas karti izmantoja kā maksājuma līdzekli, lai dotos uz sporta nodarbībām Liepājas Olimpiskajā centrā, sacīja Tērauda.

Sākot ar 20. augustu, skolēni un vecāki aicināti iegādāties ikmēneša abonementa biļetes skolēniem noteiktajā kārtībā.

Savukārt jautājums par bezmaksas braucieniem J.Čakstes Liepājas 10. vidusskolas un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.-12. klašu skolēniem uz sporta nodarbībām Liepājas Olimpiskajā centrā tiek risināts, un par to skolēni un viņu vecāki tiks informēti jaunā mācību gada sākumā.

Liepājas iedzīvotāji, kuri līdz šim nekustamā īpašuma nodokli apmaksāja, izmantojot "PNB Banka" pakalpojumus, aicināti izvēlēties citu nodokļa apmaksas veidu.

Nekustamā īpašuma nodokli liepājnieki var apmaksāt klātienē Liepājas pilsētas domē, Rožu ielā 6, 141. kabinetā, apmaksu veicot ar bankas maksājumu karti, elektroniski, izmantojot elektronisko pakalpojumu "www.latvija.lv", veicot maksājumu internetbankā vai jebkurā bankā, kurā pašvaldībai ir atvērts norēķinu konts.

Liepājas pilsētas iedzīvotāji, kuri ir "PNB Banka" klienti, aicināti sekot līdzi FKTK sniegtajai aktuālajai informācijai par garantētās atlīdzības saņemšanu.

Uz augšu