Noslēpumainais kodolnegadījums Krievijā. Arhangeļskas slimnīcas ārstus nebrīdināja, ka viņiem būs darīšana ar radiāciju

Sprādziens armijas poligonā Ņenoksā, Arhangeļskas apgabalā

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Arhangeļskas apgabala slimnīcas ārsti nebija brīdināti par to, ka trīs Severodvinskas poligonā raķetes eksplozijā cietušie cilvēki ir bijuši pakļauti radioaktīvajam starojumam. Apmēram 60 slimnīcas darbiniekus tagad nogādās Maskavā, lai veiktu viņiem medicīnisko izmeklēšanu, vēsta "The Moscow Times".

» Straujš radiācijas līmeņa pieaugums un piecu kodolinženieru bojāeja. Kas zināms par noslēpumaino kodolnegadījumu Krievijā

Vienam no ārstiem, kurš sniedzis viņiem palīdzību, muskuļu audos tagad konstatēts radioaktīvā cēzija-137 nuklīds.

Trīs negadījumā cietušie pacienti Arhangeļskas slimnīcā nogādāti 8. augustā pavisam kaili, ietīti polietilēna maisos. Viņi bija ļoti smagā stāvoklī, taču mediķiem nebija zināms, kādos apstākļos gūtas traumas. Vienīgā pieejamā informācija – poligonā notikusi eksplozija.

Kāds vārdā neminēts avots "The Moscow Times" pastāstījis, ka visus trīs mēģināts evakuēt uz Maskavu, taču divi no viņiem miruši jau ceļā uz lidostu.

Ārstiem bijušas aizdomas, ka cietušie guvuši radioaktīvo apstarojumu, taču viņu bažām nekāda oficiāla apstiprinājuma nebija.

Ziņu aģentūra "Северные новости" apgalvo, ka vēlāk mediķiem, kas bija kontaktā ar šiem pacientiem, izsniegti svina priekšauti, kurus nekādā ziņā nevar uzskatīt par drošiem aizsarglīdzekļiem.

Uz augšu