Epsteins parakstījis testamentu divas dienas pirms pašnāvības

Jeffrey Epstein looks on during a a bail hearing in U.S. financier Jeffrey Epstein's sex trafficking case, in this court sketch in New York, U.S., July 15, 2019. REUTERS/Jane Rosenberg NO RESALES. NO ARCHIVES.

FOTO: AFP/SCANPIX

Seksuālos noziegumos apsūdzētais finansists Džefrijs Epsteins parakstīja savu testamentu divas dienas pirms pašnāvības izdarīšanas cietumā, liecina jauni tiesas dokumenti, atklājot jaunu juridisku fronti iespējamā ilgā cīņā par viņa mantu.

Tiesas dokumentos, kas pagājušajā nedēļā reģistrēti ASV Virdžīnu salās, nav minētas detaļas par mantiniekiem, bet nelaiķa īpašums ir novērtēts par vairāk nekā 577 milljoniem ASV dolāru, ieskaitot vairāk nekā 56 miljonus dolāru skaidrā naudā.

Šī testamenta eksistence, par kuru vispirms ziņoja laikraksts "The New York Post", rada jaunus jautājumus par Epsteina mūža pēdējām dienām Ņujorkas cietumā, kur viņš gaidīja prāvu.

Epsteins parakstīja testamentu 8. augustā. Nepilnas divas diennaktis pēc tam viņš 10. augustā tika atrasts miris cietuma kamerā, kur viņš bija izdarījis pašnāvību pakaroties.

Prokurori pirmdien nolēma atcelt Epsteinam izvirzītās kriminālapsūdzības, bet paziņoja, ka apsver iespēju apsūdzēt citus, kas palīdzējuši Epsteinam seksuāli izmantot desmitiem nepilngadīgu meiteņu.

Ziņām par Epsteina testamentu uzmanīgi seko viņa upuru advokāti. Vairāki no viņiem ir solījuši iesniegt prasības pēc Epstīna mantas, pat ja testamentā būtu minēti mantinieki.

Epsteinam piederēja sala Karību jūrā, mājokļi Parīzē un Ņujorkā, rančo Ņūmeksikas štatā un vairāki dārgi automobiļi.

Viņam piederēja arī akcijas vairāk nekā 112 miljonu dolāru vērtībā un apmēram 200 miljoni dolāru "hedžfondos un privātās akciju investīcijās".

Starp viņa īpašumiem, kas vēl jānovērtē, ir mākslas darbu, antīku priekšmetu un citu vērtību kolekcija.

Epsteins bija apsūdzēts vairāku desmitu nepilngadīgu meiteņu seksuālā izmantošanā un cilvēku tirdzniecībā seksuālās izmantošanas nolūkā. Viņš miris dienu pēc tam, kad tika publiskoti dokumenti, kas dod plašāku ieskatu viņa vadītajā seksuālo pakalpojumu tirdzniecības tīklā laikā no 2002.gada līdz 2005.gadam.

Epsteina nāves apstākļu izmeklēšanu veica Ņujorkas pilsētas tiesu mediķis, un tās oficiālajos rezultātos teikts, ka viņš pakāries, izmantojot palagu.

Saskaņā ar prokuroru teikto Epsteins no 2002. līdz 2005.gadam seksuāli izmantojis desmitiem pusaudžu savos mājokļos Ņujorkas Manhetenas rajonā un Floridas štatā. Federālā izmeklēšana Epsteina lietā tiks turpināta un iespējams, ka apsūdzības var tikt izvirzītas vēl citiem cilvēkiem.

Epsteinam, kurš jau agrāk tika turēts aizdomās par vairāku desmitu nepilngadīgu meiteņu seksuālu izmantošanu, 2008.gadā izdevās izvairīties no federālām apsūdzībām un viņš pavadīja cietumā tikai 13 mēnešus.

Federālā prokuratūra Ņujorkā no jauna atvēra izmeklēšanu šajā lietā pēc tam, kad laikraksts "The Miami Herald" piesaistīja sabiedrības uzmanību Epsteina lietai, izsaucot sašutumu sabiedrībā par viņa 2008.gadā panākto vienošanos ar prokuratūru Floridā.

Aktuālākās ziņas