Par Rīgas vicemēru ievēlēta Anna Vladova, kura atzinusi neorientēšanos atsevišķās pārvaldības jomās

Rīgas domes deputāte Anna Vladova atbild uz žurnālistu jautājumiem pirms Rīgas domes sēdes.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ar 35 balsīm par Rīgas domes vicemēra amatā otrdien, 20. augustā, tika ievēlēta deputāte Anna Vladova (S).

Par viņu balsoja 11 "Gods kalpot Rīgai" deputāti, četri "Neatkarīgo deputātu frakcijas" pārstāvji, trīs deputātu bloka "Rīgai!" biedri, kā arī 17 "Saskaņas" deputāti. 

Savukārt 16 deputāti balsoja "pret" Vladovas ievēlēšanu šajā amatā.

Pēc ievēlēšanas Vladova pauda, ka cer padarīt Rīgu labāku, drošāku un skaistāku, un to darīt, arī strādājot kopā ar opozīciju.

Plānots, ka Vladovas pārziņā būs "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs", "Rīgas 1. slimnīca","Rīgas Dzemdību nams", "Rīgas 2. slimnīca" un "Rīgas veselības centrs", "Rīgas ūdens", "Rīgas pilsētbūvnieks" un "Getliņi Eko". Tāpat viņa uzraudzīs Satiksmes departamenta un Labklājības departamenta darbu.

Savukārt otrs vicemērs Vadims Baraņņiks būs kapitāldaļu turētājs "Rīgas Centrāltirgū", "Rīgas satiksmē" un "Rīgas namu pārvaldniekā", kā arī pārraudzīs Pilsētas attīstības departamenta darbu.

Tikmēr domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atbildēs par Mājokļu un vides departamentu, Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Finanšu departamentu, Īpašuma departamentu, "Rīgas mežiem", "Rīgas namiem" un citām kapitālsabiedrībām.

Rīgas domes deputāti otrdien aptuveni trīs stundas iztaujāja vicemēra amatam izvirzīto partijas "Saskaņas" pārstāvi Annu Vladovu, kura atzina, ka atsevišķas pārvaldības jomas viņai būs samērā svešas, taču viņa ātri mācoties un tuvākajā laikā rūpīgi iepazīšoties ar šo nozaru specifiku.

Deputāts Olafs Pulks (V) jautāja, vai Vladova atbalstīs priekšlikumu palielināt latviešu valodas lomu bērnudārzos, uz ko saņēma atbildi, ka jā, taču primāri, viņasprāt, būtu jārisina jautājums ar trūkstošo pedagogu skaitu.

Deputāts Dainis Locis (VL-TB/LNNK) taujāja, kā Vladova raugās uz to, ka pedagogi tiek diskriminēti pēc zināmām kategorijām un, piemēram, bērnudārzu, sporta, mūzikas un citu skolu direktoriem netiek nodrošināta veselības apdrošināšanas polise, lai gan citām skolotāju kategorijām tā ir. 

Pēc Vladovas teiktā, viņa vēlas vienlīdzīgus kritērijus visiem skolotājiem, taču uzskata, ka "visiem nodrošināt visu nevar".

"Manā skolā ir pedagogi, kuri strādā desmit stundas nedēļā un tādi, kas strādā 30 stundas. Tur ir atšķirība un nebūs pareizi nodrošināt visu visiem, tomēr esmu par vienlīdzību," teica Vladova.

Savukārt domniece Baiba Broka interesējās, kurās apkaimēs, Vladovas ieskatā, būtu nepieciešams primāri sākt risināt jautājumu par bērnudārzu pieejamību un kā to darīt. Vicemēra amata kandidāte norādīja, ka apkaimēs daudzas skolas nav piepildītas un tajās vajadzētu atvērt pirmsskolas grupas, kas mazinātu rindu problēmu.

Vienlaikus viņa pauda viedokli, ka pašreizējā sistēma, kad katrs vecāks var reģistrēties rindā trīs dažādos bērnudārzos, neatspoguļo reālo situāciju un tas būtu jāmaina.

Tomēr domnieki pievērsās arī citām nozarēm, kuras pēc kļūšanas par priekšsēdētāja vietnieci būs Vladovas pārziņā, piemēram, satiksmes jomai. Tomēr ar atbildēm uz šiem jautājumiem Vladovai tik raiti nevedās un opozīcijas deputāti savu neapmierinātību neslēpa.

Piemēram, deputāts Edgars Lejnieks (LA) prasīja, ko Vladova kā kapitāldaļu turētājs darīs, lai mazinātu korupcijas riskus savās pārraudzības iestādēs. Vladova sacīja, ka ir pret korupciju un darīs visu iespējamo, konkrētus darbus gan neminot.

Lejnieks atkārtoti vērsa uzmanību, ka virkne kapitālsabiedrību neizpilda savus pretkorupcijas plānus, paužot, ka dome nekādi nereaģē. "Ko darīsiet, lai viņus mudinātu?" taujāja domnieks.

Pēc Vladovas teiktā, katrai iestādei šāds plāns jāizstrādā un, ja tas netiek pildīts, ir paredzētas arī sankcijas. Vladova apņēmās šādos gadījumos veikt pārrunas ar vadību, tomēr neatbildēja, vai ieviesīs kādus citus kontroles mehānismus.

Tāpat Lejnieks taujāja, vai ir normāla situācija, ka Rīgas ielās nekontrolēti un bez jebkāda regulējuma pārvietojas elektroskūteri, tādējādi apdraudot iedzīvotāju veselību un drošību. Vladova sacīja, ka tuvākajā laikā kopā ar savu komandu domās, ko darīt. 

Arī deputāte Ieva Holma (VL-TB/LNNK) taujāja, ko Vladova darīs, lai uzlabotu Satiksmes departamenta darbu. Par šo jautājumu politiķe solīja runāt ar departamenta vadību. 

Tikmēr uz domnieka Viļņa Ķirša (V) jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu Vladovai skaidru atbilžu nebija.

Vladova gan neslēpa, ka atsevišķas pārvaldības jomas viņai būs jaunas un samērā svešas, taču uzsvēra, ka "ātri mācās" un solīja, ka tuvākajā laikā kopīgi ar departamentu vadību un citiem profesionāļiem rūpīgi iepazīsies ar šo nozaru specifiku.

Opozīcijas deputāti arī interesējās, kā Vladova grasās sastrādāties ar otru vicemēru Vadimu Baraņņiku, kuru iepriekš vairākkārt dēvējusi par nodevēju. Pēc Vladovas teiktā, "emocijas ar laiku norimstas" un viņai galvenais ir produktīvi strādāt, nevis risināt savstarpējās nesaskaņas.

"Saskaņas" frakcijas vadītāja ir pirmā Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece sieviete pēdējo 17 gadu laikā. Pēdējo reizi šo amatu 2002. gadā ieņēma Inese Vaidere, kad bija partijas "Tēvzemei un brīvībai" biedre. 

Vladova ir dzimusi 1968. gadā. Viņa ir absolvējusi Rīgas 40. vidusskolu. 1991. gadā viņa beidza Latvijas Universitāti (LU) kā filologs, angļu valodas un literatūras pasniedzējs. Savukārt 1997. gadā viņa LU ieguva maģistra grādu angļu filoloģijā. 

Viņa kopš 2002. gada ir Rīgas 80. vidusskolas direktore. Savukārt 2013. gadā viņa tika ievēlēta Rīgas domē no partijas apvienības "Saskaņas centrs", "Gods kalpot Rīgai" saraksta. Viņa atkārtoti tika ievēlēta arī 2017. gada vēlēšanās. Vladova arī ir partijas "Saskaņa" valdes locekle.

Vladovas pērn iesniegtajā amatpersonas deklarācijā norādīts, ka viņa 2018. gadā nopelnījusi 33 394 eiro.  

Viņas ienākumus veidoja darbs Rīgas domē un Rīgas 80.vidusskolas direktores amatā. 2018. gadā Vladovas ieņēmumi bija par gandrīz 2000 eiro lielāki nekā 2017. gadā.

Vladovas īpašumā pērn bija 2007. gada automašīna "Honda CRV", kā arī divi dzīvokļi Rīgā.

Uz augšu