"Tā ir ļoti sprādzienbīstama situācija." Tramps piedāvā kļūt par vidutāju Kašmirā

FOTO: AP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien, 21. augustā, atkārtoti pauda gatavību kļūt par vidutāju Indijas un Pakistānas strīdā par Kašmiru, norādot, ka situācija šajā strīdus reģionā ir "sprādzienbīstama".

Tramps pēdējo dienu laikā ir runājis ar Indijas premjerministru Narendru Modi un Pakistānas premjerministru Imranu Hanu, cenšoties mazināt spriedzi.

Paredzams, ka Tramps tiksies nedēļas nogalē G7 samitā Francijas pilsētā Biaricā ar Indijas premjeru, Tiesa gan, Indija Trampa piedāvājumu uzņemties vidutāja lomu iepriekš jau noraidījusi.

"Es uzskatu, ka mēs šajā situācijā palīdzam, bet tur šo divu valstu starpā ir milzīgas problēmas, kā jūs to zināt, un es darīšu visu, kas ir manos spēkos, lai būtu par vidutāju vai kaut ko darītu," sacīja Tramps.

"Kašmira ir ļoti sarežģīta vieta. Tur ir hinduisti un musulmaņi, un es neteiktu, ka viņi satiek brīnišķīgi," Baltajā namā sacīja Tramps. "Atklāti sakot, tā ir ļoti sprādzienbīstama situācija."

"Viņi ir lieliski cilvēki, un viņi mīl savas valstis. Kašmira atrodas ļoti smagā situācijā," norādīja prezidents.

Spriedze Indijas un Pakistānas starpā pieaugusi pēc Indijas valdības lēmuma atcelt Kašmiras īpašo statusu.

Kašmira ir sadalīta starp Indiju un Pakistānu, taču abas pretendē uz visu Kašmiras teritoriju. Kopš 1947. gada, kad beidzās Lielbritānijas koloniālā pārvalde, Kašmiras dēļ starp Indiju un Pakistānu izcēlušies divi kari.

Uz augšu
Back