"Facebook" izstrādā funkciju, ar kuras palīdzību varēs noskaidrot, kādi lietotāju dati tiek apkopoti

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Sociālais tīkls "Facebook" otrdien, 21. augustā, atklājis, ka izgatavo jaunu lietotnes funkciju, ar kuras palīdzību sociālā tīkla lietotāji varēs noskaidrot, kādi personas dati tiek apkopoti, vēsta BBC. 

Iestatījumos atrodamā funkcijas "Off-Facebook Activity" parādīs visas iespējamās lietotnes un vietnes, kas sociālajam tīklam "Facebook" nosūta informāciju par lietotāju.

Kā apgalvo "Faceboook", šāda informācija galvenokārt tiek izmantota, lai veicinātu efektīvu produktu reklamēšanai.

Patlaban šāda funkcija darbojas ļoti lēni un tikai dažās valstīs, piemēram, Īrijā, Dienvidkorejā un Spānijā, taču "Facebook" plāno to ieviest visā pasaulē. 

Iepriekš pieminētā funkcija "Off-Facebook Activity" ļaus lietotājam precīzi noteikt, kādus personas datus "Facebook" kopīgo ar citām vietnēm. Kad tas tiks noskaidrots, lietotājs varēs tos atslēgt un, piemēram, uzbāzīgās apavu reklāmas, ko iepriekš jūs skatītjāties kādā citā mājaslapā, vairs "Facebook" lapā neradīsies.

"Facebook" gan joprojām apkopos datus, bet nu jau tie būs anonīmi. Piemēram, kompanijas reklāmas nodaļa zinās, ka cilvēki pievērsuši uzmanību kādai konkrētai precei, bet viņi nezinās, kas tie ir par cilvēkiem.

Jau tika vēstīts, ka "Apple" un "Mozilla" ir veikuši vairākus soļus, lai sociālajam tīklam "Facebook" un citām vietnēm aizliegtu izsekot savus lietotājus, izmantojot pārlūkprogrammas.

Funkcija "Off-Facebook Activity" tiek izstrādāta jau vairāk nekā gadu. Tā atbilst Marka Cukerberga solījumam, ka "Facebook" atklās lietotājiem informāciju par to, kā un kādi personu dati tiek izmantoti.

Uz augšu
Back