"US Open" skandālā iekļuvušais tiesnesis vairs netiesās māsu Viljamsu spēles

Naomi Osaka un Serēna Viljamsa

FOTO: AFP/LETA

Pērnā gada "US Open" dāmu vienspēļu fināla tiesnesis Karloss Ramos, kurš tika asi kritizēts no Serēnas Viljamsas puses, šogad vairs netiesās mačus, kuros piedalīsies abas tenisistes Viljamsas, vēstīja portāls "eu.usatoday.com".

Pērn Naomi Osakas pirmo "Grand Slam" titulu aizēnoja viņas pretinieces uzvedība kortā. Amerikāņu zvaigzne Viljamsa otrā seta astotajā geimā tika sodīta ar zaudētu geimu, jo mača laikā neatļauti saņēma trenera palīdzību, lauza raketi un apvainoja spēles galveno tiesnesi Karlosu Ramosu, nosaucot viņu par zagli un solot, ka viņš vairs nekad netiesās tenisistes spēles.

ASV Tenisa asociācija (USTA) apstiprinājusi iepriekš izskanējušās baumas ir patiesas, un Ramos šogad netiesās nevienu no "US Open" spēlēm.

USTA izpilddirektore Steisija Alastera laikrakstam "New York Times" atklāja, ka organizatori nevēlējās radīt lieku spriedzi starp tiesnešiem un spēlētājiem, tāpēc tika pieņemts lēmums, akreditēt citus tiesnešus sezonas pēdējam "Grand Slam" turnīram.

"Vēlamies koncentrēties vienīgi uz spēlēm, tāpēc dodamies tālāk, nedomājot par notikušo. Šis lēmums attiecas vienīgi uz 2019.gada sacensībām. Nav vajadzības šo atkal celt gaismā," teica Alastera.

Viljamsa par nesportisko uzvedību kortā saņēma 17 000 dolāru (15 000 eiro) lielu naudas sodu, tikmēr Ramos palika nesodīts, jo Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) atbalstīja soģa pieņemtos lēmumus.

Viljamsa šī gada "US Open" turnīru sāks ar spēli pret savulaik pasaules ranga līderes godā bijušo Mariju Šarapovu no Krievijas.

Turnīrā startēs arī abas vadošās Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko.

Pēdējais sezonas "Grand Slam" turnīrs norisināsies no 26.augusta līdz 7.septembrim.

Tenisisti "US Open", kas norisināsies uz cietā seguma, cīnīsies par 57,24 miljonu dolāru (nepilnu 52 miljonu eiro) lielu balvu fondu.

Uz augšu