Tiesai nodod vienu no pēdējām krimināllietām par dalību 2009. gada Vecrīgas grautiņos

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai vienu no pēdējām krimināllietām, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par dalību 2009. gada Vecrīgas grautiņos.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka lietas izskatīšanas datums nozīmēts uz 2020. gada 16. janvāri plkst. 10.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska arī apliecināja, ka patlaban četrām personām par dalību grautiņos joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Jau ziņots, ka kopumā par dalību grautiņos tika apsūdzētas 68 personas, no kurām piecas attaisnotas.

32 personām tiesa piemēroja piespiedu darbu, trīs personām naudas sodu. 21 personai piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, bet septiņas saņēma reālu cietumsodu.

2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS "Latvijas balzams" produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Aktuālākās ziņas