Viļņā filmē "Netflix" seriālu par zviedru detektīvu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/LETA

Viļņā sāk filmēt straumēšanas kompānijas "Netflix" oriģinālseriālu "Young Wallander" ("Jaunais Valanders"), kas balstīts uz zviedru kriminālromānu autora Henninga Mankella romānu par detektīvu Kurtu Valanderu motīviem.

Daļa nozīmīgu seriāla ainu tiks filmēta Viļņas Šeškines mikrorajonā.

Producentu kompānijas "Ahil" pārstāve Monika Dapkute-Sinkevičiene ziņu aģentūrai BNS sacīja, ka jaunā seriāla darbības vieta būs mūsdienu Zviedrija.

"Ahil" sniegtā informācija liecina, ka Viļņa izvēlēta gan tādēļ, ka tur pieejamas dažādas filmēšanas vietas un ainavas, gan arī tās filmēšanai draudzīgas pilsētas reputācijas dēļ.

"Viļņa jau ir izveidojusi spēcīgu reputāciju kā filmēšanai draudzīga pilsēta un ar tās brīnišķīgajām vietām un vietējām filmēšanas grupām tā kļuva par skaidru izvēli "Young Wallander" filmēšanai," paziņoja kompānija.

"Ar lielu kinematogrāfisku potenciālu un vietu un ainavu dažādību tā ir nevainojams fons mūsu stāstam, kas norisinās Zviedrijā," komentārā aģentūrai BNS norādīja "Netflix" sadarbības partneri.

Producentu vērtējumā, Lietuvas galvaspilsētā ir "daudz apburošu vietu no drūmām un tumšām alejām un pamestiem cietumiem līdz spožiem moderniem restorāniem. Tās sniedz plašu ainu un klātbūtnes pēcgaršu".

Lietuvā iepriekš filmēts "Netflix" miniseriāls "Last Czars" ("Pēdējie cari") par Romanovu dinastiju, ka arī vēsturiskās drāmas miniseriāls "Tokyo Trial" ("Tokijas prāva"), kas ēterā nonāca pirms dažiem gadiem.

Mankella romāni ir pazīstami visā pasaulē, tostarp tie tulkoti arī latviski.

Lielbritānijas sabiedriskā raidorganizācija BBC no 2008. līdz 2016. gadam veidoja populāru seriālu "Wallander" ("Detektīvs Valanders") ar Kenetu Branagu galvenajā lomā. 2011. gadā viena seriāla sērija tika uzņemta arī Rīgā un tajā filmējās Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš.

Uz augšu