FM: "Rīgas satiksmi" nevar "izņemt" no valdības sektora

Rīgas satiksme

FOTO: facebook.com/rigassatiksmelv

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" nevar izslēgt no vispārējās valdības sektora, lai mazinātu tās negatīvo ietekmi uz 2020. gada budžeta fiskālo telpu, otrdien, 27. augustā, valdības un sociālo partneru veidojošajā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes sēdē sacīja Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Baiba Bāne.

Iepriekš jau vēstīts, ka "Rīgas satiksmes" prognozētā iekļaušana vispārējās valdības sektorā radīs negatīvu ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci - 2020.gadā 71,9 miljonu eiro apmērā. Tā rezultātā pieejamā fiskālā telpa prioritāro pasākumu finansēšanai 2020.gadā ir negatīva 25 miljonu eiro apmērā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs Egils Baldzēns par radušos situāciju pauda sašutumu un aicināja tās risināšanā iesaistīt Eiropas Parlamentā ievēlētos Latvijas deputātus, kā arī eirokomisāru Valdi Dombrovski (JV).

"Ja mēs būtu Vācija, Itālija vai Francija, šādi lēmumi [iekļaut "Rīgas satiksmi" valdības sektorā] nebūtu zibenīgi jāpilda. Tāpēc domāju, ka arī Latvija var runāt par pārejas periodu. Mums ir politiķi, kas šo jautājumu var nopietni pārspriest ar Eiropas Komisiju," pauda Baldzēns.

Tomēr FM valsts sekretāre uzsvēra, ka "Rīgas satiksmi" nevar "izņemt" no valdības sektora, tomēr FM domā par to, kā maksimāli mazināt šādu negatīvu ietekmi uz budžetu.

"Ir jāatrod saprātīgs līdzsvars, lai neitralizētu finansiāli ietilpīgu pašvaldību lēmumu ietekmi uz valsts budžetu. Visticamāk, ir jāiedarbina procedūra, kas veicinās savlaicīgi ņemt vērā pašvaldību plānotas lielas investīcijas," teica Bāne.

Uz augšu