Pk, 22.09.2023.

Sorokins: Šilovam līgums ar NHL klubu uzliek pienākumu strādāt vēl vairāk

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Artūrs Šilovs
Artūrs Šilovs Foto: Sintija Zandersone/LETA

Ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Vankūveras "Canucks" līgumu parakstījušais Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs esot tāds cilvēks, kurš vienmēr vēlas būt pirmais, kā arī smagi strādā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, sarunā ar aģentūru LETA teica pieredzējušais hokeja speciālists Oļegs Sorokins.

NHL vienība "Canucks" parakstījusi trīs gadu sākuma līgumu ar šogad draftēto latviešu vārtsargu Šilovu. Hokejistu šī gada drafta sestajā kārtā komanda izraudzījās ar kopējo 156.numuru. Šilovs šogad bija vienīgais Latvijas hokejists, kuru izraudzīja NHL draftā.

Sorokins, kurš pagājušogad trenēja hokejistu, neslēpa, ka ziņās lasītie jaunumi par Šilovu bijuši ļoti patīkami, tomēr, kā viņš uzsvēris saviem audzēkņiem, tas vēl neko negarantē.

"Puišiem esmu teicis, ka tā ir iespēja, jo neviens pēc parakstīta līguma nevar teikt, ka kaut ko dzīvē ir sasniedzis. Šī ir tā iespēja, kas uzliek pienākumu strādāt vēl vairāk," teica speciālists, kurš piebilda, ka aprīlī, dodoties uz pasaules čempionātu U-18 vecuma grupā, Šilovs nemaz nav bijis iekļauts NHL provizoriskajās izvēlēs.

"Cik atminos, īsi pirms čempionāta viņš nemaz nebija iekļauts drafta kandidātu sarakstā. Tomēr čempionātā Artūram izdevās labi nospēlēt, līdz ar to arī skauti sāka pētīt statistiku. Arī aģenti aktīvi strādāja, tāpēc, uz vietas esot, viss lēnām mainījās. Bija cilvēki, kuri nāca klāt un jautāja par Šilovu," atzīmēja Sorokins.

Vaicājot par citām komandām, kas izrādījušas interesi par Šilovu, Sorokins uzsvēra, ka aprīlī notikušajā čempionātā izlase vairāk koncentrējusies savam darbam, tomēr lielākā interese bijusi tieši no "Canucks" kluba.

"Centāmies savu laiku izmantot, lai sagatavotos spēlēm. Nebija tā, ka cilvēki skrēja klāt un prasīja informāciju. Lielākoties viss notiek starp aģentiem, tomēr pāris reizes tribīnēs sēdēja arī "Canucks" skauts, kurš vēlāk pienāca aprunāties, sakot, ka konkrētais puisis esot gana interesants," par spēlētāja izpētes procesu stāstīja Sorokins.

Ilggadējais Latvijas hokeja izlases spēlētājs gan piezīmēja, ka nereti šī interese paliekot vien sarunu līmenī, tomēr Šilova aģents, kurš savulaik pieskatīja arī leģendāro Artūru Irbi, paveicis lielisku darbu.

"Artūra aģents Pols Teofanuss augstākajos kabinetos paveica labu darbu, runas pārvēršot par reālu līgumu. Viņš savulaik strādājis arī ar Irbi. Nopietns aģents, kuram ir kontakti visos NHL klubos," spēlētāja pārstāvja labi padarīto darbu uzteica Sorokins.

Pirms došanās uz pasaules čempionātu Zviedrijā, Sorokins jauno hokejistu bija trenējis arī Latvijas čempionāta komandā Hokeja skola "Rīga". Šajā laika posmā iepazīstot sportistu labāk, speciālists secinājis, ka Šilovs ir ļoti neatlaidīgs un uz panākumiem tendēts jaunietis.

"Artūrs ir tāds cilvēks, kurš vienmēr grib būt pirmais. Gatavojoties čempionātam, viņš bija viens no labākajiem fiziskajos rādītājos un, ja nemaldos, pat ātrākais komandā. Pirms četriem vai pieciem gadiem Artūrs no Ventspils atbrauca uz Rīgu, kur turpmākos gadus spēlēja pie Jura Ozola," par vārtsarga ceļu pretim profesionālajai karjerai stāstīja Sorokins.

"Viņam piemīt milzīga vēlme strādāt, ko viņš arī dara."

Bez labas fiziskās sagatavotības Šilova lielākais trumpis laukumā ir viņa staltais augums - 193 centimetri.

"Artūrs labi lasa spēli, tāpat viņš ir ļoti lokans un lieliski spēlē ar nūju. Tā kā viņš ir liela auguma, Šilovam reizēm patīk glābt neglābjamās situācijās ar savu plašo kāju izvērsienu, kas no viena stabiņa uz otru ļauj gana ātri pārvietoties. Viņš cīnās par katru ripu, tomēr skaidrs, ka daudzās lietās vēl ir gana jāprogresē, jo arī Ziemeļamerikā spēlē cita stila hokeju. Redzēsim kā viņš adaptēsies," talantīgā vārtsarga spēles stilu raksturoja Sorokins.

Lai arī Šilova auguma parametri ir gana iespaidīgi un neatpaliek tālu no vidusmēra basketbola spēlētāja, viņam ar veselību problēmu neesot, jo vismaz Sorokins nespēja nosaukt reizi, kad vārtsargs traumas dēļ būtu izlaidis kādu spēli.

 "Domāju, ka viņš sevi uztur labā formā, jo neatminos nevienu reizi, kad viņš treniņā vai spēlē nepiedalītos tāpēc, ka guvis traumu."

Aprīlī notikušais U-18 čempionāts Šilovam bija pirmais elites divīzijā, kurā viņam arī tika uzticēta pirmā numura loma, tomēr jaunais hokejists ar saviem pienākumiem ticis galā pietiekami labi.

"Cik es sapratu pirms čempionāta, neviens viņu no NHL nebija noskatījis, tomēr Šilovs psiholoģiski ir gana noturīgs un vēlējās sevi parādīt no labākās puses. Tā viņš ir diezgan emocionāls - pārdzīvo par katru ielaisto ripu - un var būt arī skarbs pret sevi, bet Artūrs spēj atgūties un ieslēgties atpakaļ spēlē," Šilova psiholoģisko profilu ieskicēja Sorokins.

Šilovs trīs sezonas pavadīja jauniešu komandā Sporta klubs "Rīga", kas hokeja aprindās nereti tiek saukta par "Specklasi", bet pērn viņš dažas spēles aizvadīja arī Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā "Rīga", kurā gan ilgi neizdevās aizkavēties, pievienojoties Latvijas čempionāta vienībai Hokeja skola "Rīga".

"Sekojām viņam līdzi jau pirms tam, bet mums paveicās, ka viņš no MHL komandas nokļuva mūsu rīcībā. Pašā sezonas sākumā viņu novirzīja pie mums, tāpēc turpinājām strādāt, lai pilnveidotu viņa prasmes," teica U-18 izlases treneris. "Sezona bija diezgan saraustīta, tāpēc ir grūti spriest par viņa dinamiku."

"Trenējoties pie mums, viņš vairāk pievērsās mācībām, kas, manuprāt, arī palīdzēja nedaudz nobriest. Precīzi nezinu, kāpēc viņš nepalika MHL komandā "Rīga". Varbūt dažas rakstura iezīmes neatbilda treneru vēlmēm, tāpēc šī "nolaišana" pie mums viņu varbūt nedaudz nosēdināja pie zemes un palīdzēja," par Šilova karjeras līkločiem stāstīja Sorokins.

Speciālists arī pauda cerību, ka pērnā sezona un tajā piedzīvotais hokejistam ļaus sasniegt augstākos mērķus.

"Domāju, ka pēc nonākšanas Hokeja skolā "Rīga", viņš pārdomāja savas vērtības un izvērtēja tās lietas, kuras darījis pareizi vai nepareizi. Nešaubos, ka gada laikā viņš pieauga un arī tuvākajos gados turpinās to darīt, jo profesionālajā ziņā viņam nav problēmu," atzīmēja Sorokins.

Šilovam šis būs pirmais gads leģionāru gaitās, tāpēc paredzams, ka pirmie mēneši būs gana liels pārbaudījums, lai adaptētos jaunajā vidē, kurā spēlētais hokejs krasi atšķiras no Eiropā piekoptā spēles stila.

"Droši vien atrašanās prom no Latvijas, esot vienam, būs neliels pārbaudījums. Taču zinot viņa raksturu, domāju, ka Artūrs mēģinās ieķerties tajās iespējās, kas viņam tiks dotas. Viņš māk koncentrēties būtiskākajām lietām," teica Sorokins, paužot ticību, ka jaunajam hokejistam izdosies sevi pierādīt otrpus okeānam.

Pēc nesen noslēgtā līguma ar "Canucks" speciālists vēl nav sazinājies ar Šilovu, lai apsveiktu ar lielo notikumu, tomēr pats sportists pirms un arī pēc drafta ceremonijas sazinājās ar treneri, lai izteiktu pateicību par ieguldīto darbu viņa izaugsmē.

Tā, kā Šilovs šo sezonu aizvadīs Ziemeļamerikā, spēles notiks naktī vai vēlu vakarā pēc Latvijas laika, tomēr Sorokins atzina, ka speciāli vārtsarga gaitām līdzi nesekos, lai arī lietas kursā būšot tāpat.

"Ja reiz viņam izdosies nokļūt līmenī, kuram varam sekot līdzi arī tepat Latvijā, noteikti paskatīšos. Tomēr mums arī šeit netrūkst puišu, ar kuriem strādāt. Tāpat pašam arī ir jāpaguļ," smejoties teica Sorokins. "Domāju, ka viņš tiks galā arī bez manas sekošanas, bet, ja sajutīšu, ka vēlos pasekot līdzi, noteikti arī naktī piecelšos, lai pavērotu kādu maču."

Pieredzējušais treneris gan nevēlējas iztirzāt vārtsarga spēles rutīnas īpatnības, taču atklāja, ka Šilovs esot pēdējās minūtes cilvēks, kurš nereti izmantojot pilnībā visu viņam atvēlēto laiku.

"Vārtsargu rutīnas lietas labāk neaiztikt, jo tur katram ir kaut kas savs, bet lielākoties man ar Artūru bijušas labas attiecības. Tomēr viņam patīk ierasties pēdējā minūtē, reizēm arī nokavējot, par ko pāris reizes esmu viņu sodījis, neļaujot spēlēt," par kurioziem ar Šilovu stāstīja Sorokins.

"Domāju, ka šī viņam bijusi laba pieredze, kuru viņš centīsies likt lietā nu jau savā profesionālajā dzīvē."

Paredzams, ka Šilovs šo sezonu sāks Ontario Hokeja līgas (OHL) komandā Berijas "Colts".

18 gadus vecais Šilovs aizvadītajā sezonā MHL komandas "Rīga" sastāvā septiņās spēlēs vidēji mačā ielaida 2,45 ripas un atvairīja 92,0% metienu. Savukārt Latvijas čempionāta komandā Hokeja skola"Rīga" viņš 20 cīņās caurmērā ielaida 3,26 ripas un atvairīja 91,4% metienu.

Šilovs pārstāvējis Latvijas U-18 izlasi pēdējos divos pasaules čempionātos jauniešiem. Šogad augstākajā divīzijā viņš piecās cīņās vidēji spēlē atvairīja 91,8% metienu.

Šilovs kļuva par piekto "Canucks" izvēlēto hokejistu šā gada draftā.

Zīmīgi, ka savulaik "Canucks" komandu pārstāvējuši divi citi Latvijas vārtsargi - Artūrs Irbe un Pēteris Skudra.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu