Īrijā nevakcinētiem bērniem varētu aizliegt apmeklēt skolu vai bērnudārzu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Shutterstock

Labklājības ministrs Saimons Hariss paziņojis, ka pēc gada tiks pieņemts lēmums, vai bērniem, kuri nav vakcinēti pret masalām un līdzīgām infekcijas slimībām, tiks aizliegts uzsākt mācības skolā vai apmeklēt bērnudārzu, vēsta portāls "baltic-ireland", atsaucoties uz Īrijas "Independent".

Ministrs minēja, ka iepriekš aizliegums tika svītrots no izstrādātās koncepcijas, jo tika uzskatīts, ka tas varēt būt "juridiski izaicinošs". Tomēr ministrs plāno veikt papildus konsultācijas ar speciālistiem attiecībā uz jautājumiem, kas attiecas uz konkurējošajām tiesībām un bērna tiesībām apmeklēt skolu.

Hariss sagaida, ka 12 mēnešu laikā būs pietiekami daudz datu par to, lai gūtu skaidrību, vai aizliegums varētu tikt ieviests. Parlamenta deputāti tiks lūgti balsot par atbalstu vakcīnu drošībai tuvākajā laika posmā.

Sākot ar septembri visiem vidusskolas pirmā gada zēniem tiks nodrošināta valsts apmaksāta vakcinēšana pret papilomas vīrusu (HPV), lai mazinātu saslimšanu ar vēzi.

Vakcīna jau daudzus gadus tiek sniegta meitenēm līdzīgā vecumā, bet saistībā ar nepamatotām bailēm par nevēlamām blakusparādībām vakcinēto meiteņu skaits ir samazinājies līdz 70 procentiem, lai gan programmas mērķis ir 85 procenti.

HPV sievietēm var izraisīt dzemdes kakla vēzi, bet vīriešiem – dzimumorgānu kārpas vai mutes dobuma vēzi.

Aptuveni 60000 vecākiem tiks izsūtīta informācija attiecībā uz vakcīnu, un viņi tiek aicināti papildus datus iegūt no uzticamiem avotiem, piemēram, interneta vietnes "hpv.ie".

Uz augšu