Sevastova pēc vāja sākuma iekļūst "US Open" trešajā kārtā

Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien "US Open" turnīra otrās kārtas spēlē pēc vāja snieguma pirmajā setā spēja reabilitēties un atlikušajos divos setos guva pārliecinošu uzvaru, iesoļojot sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīra trešajā kārtā.

Turnīrā ar 12.numuru izliktā Sevastova (WTA 11.) otrās kārtas spēlē guva panākumu ar rezultātu 3-6, 6-1, 6-3 pret talantīgo polieti Igu Švjonteku, kura WTA rangā ieņem 49.pozīciju.

Mača pirmie pieci geimi noritēja bez lieliem pārsteigumiem - abas tenisistes guva uzvaras pie savām servēm, bet pretinieces ne reizi nespēja panākt breiku. Sestajā geimā Sevastova pie savas serves ātri tika nobreikota nespējot pat izcīnīt nevienu punktu (2-4). Nākamajā geimā pie pretinieces serves Sevastova spēja panākt 30:30, tomēr atlikušajās izspēlēs veiksmīgāka bija Svjonteka. Latvijas tenisiste spēja atspēlēt vienu geimu, bet drīz vien setā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3-6.

Otrajā setā Sevastova pie savas pirmās serves ātri panāca 1-0, bet jau nākamajā geimā lika nedaudz pasvīst Švjontekai, jo no 15:40 tika panākts līdzīgs 40:40. Brīdi vēlāk poliete gan spēja nosargāt savu servi, bet Sevastova savā otrajā servē nosargāja divus breikpunktus, panākot rezultātu 2-1. Arī turpinājumā Latvijas tenisiste nedomāja piekāpties, jo ceturtajā geimā viņa panāca četras breikbumbas, no kurām pēdējo arī izdevās realizēt, iegūstot vadību - 3-1. Nākamajā geimā Sevastova droši izservēja uzvaru, bet pēc tam atkal lauza pretinieces servi, iegūstot jau drošu vadību (5-1). Turpinājumā Sevastova visai ātri izservēja uzvaru setā (6-1), izlīdzinot rezultātu pa setiem. Līdz ar to abām tenisistēm nāksies aizvadīt trešo setu.

Spēles pēdējā setā abas sportistes nosargāja savu servi, bet trešajā geimā, ņelaujot pretiniecei gūt nevienu punktu, 2-1 panāca Sevastova. Īsi pēc tam viņa ar nelielām grūtībām izservēja savu geimu, panākot 3-1, bet turpinājumā Švjonteka rezultātu atgrieza līdz minimumam - 2-3. Poliete uzņēmusi apgriezienus, sestajā geimā ilgstoši neļāva Sevastovai gūt uzvaru, līdz ar otro breikbumbu panāca izlīdzinājumu 3-3. Vēl garāka izspēle sanāca septītajā geimā, kurā vien ar piekto iespēju, Sevastovai izdevās salauzt pretinieces servi, bet, servējot pašai, pārsvaru izdevās palielināt līdz 5-3. Nākamais geims izrādījās noslēdzošais, jo Sevastova bija nekļūdīga otrajā iespējā, svinot uzvaru ar rezultātu 6-3.

Par iekļūšanu trešajā kārtā Sevastova nopelnījusi 130 WTA ranga punktus.

Abām tenisistēm bija jātiekas trešdien, taču lietus dēļ mačs tika pārcelts uz ceturtdienu.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Sevastova pirmajā kārtā ar 6-3, 6-3 uzvarēja kanādieti Eižēniju Bušāru, kura rangā ir 119.pozīcijā. Tikmēr Polijas tenisiste ar 6-0, 6-1 sagrāva serbieti Ivanu Joroviču, kura reitingā ieņem 93.vietu.

Sevastova "US Open" turnīrā piedalās jau devīto reizi, bet vislabāk veicies pērn, kad pirmo reizi sasniegts pusfināls, kurā nācās kapitulēt Serēnai Viljamsai no ASV. Zīmīgi, ka abas tenisistes šogad kortā var tikties atkal, ja abām izdosies aizkļūt līdz astotdaļfinālam, kuru Latvijas sportiste spējusi sasniegt jau trīs gadus pēc kārtas. Sevastovai šajā turnīrā jāaizstāv 780 punkti.

Tikmēr pērnā gada Vimbldonas čempionāta junioru turnīra uzvarētāja Švjonteka veiksmīgi debitējusi WTA tūrē. Šogad viņa sasniedza Lugāno WTA "International" turnīra finālu, kā arī svinējusi uzvaras pār divām bijušajām desmitnieka tenisistēm Karolīnu Vozņacku un Karolīni Garsiju. Jūnijā viņa Birmingemas WTA "Premier" turnīra pirmajā kārtā kapitulēja Aļonai Ostapenko.

Latvijas tenisiste šajā sezonā uzvarējusi 27 no 44 cīņām, bet 18 gadus vecajai polietei ir 33 uzvaras 48 cīņās.

Trešajā kārtā šī mača uzvarētāja tiksies ar horvātieti Petru Martiču (WTA 22.) vai rumānieti Anu Bogdanu (WTA 152.).

Plkst.22 pēc Latvijas laika otrās kārtas spēle paredzēta arī Ostapenko, kura spēkosies ar amerikānieti Elisonu Rīski.

Kvalifikācijas pirmajās kārtās zaudējumus cieta Diāna Marcinkēviča un Ernests Gulbis.

Sevastova un Ostapenko šajā turnīrā piedalīsies arī dubultspēļu sacensībās.

Pēdējais sezonas "Grand Slam" turnīrs norisināsies līdz nākamajai svētdienai.

Tenisisti "US Open", kas norisinās uz cietā seguma, cīnās par 57,24 miljonu dolāru (nepilnu 52 miljonu eiro) lielu balvu fondu.