P, 26.09.2022.

Noslēpumaina dzīvē un nāvē - astoņi nedzirdēti fakti par princesi Diānu

Apollo.lv
Noslēpumaina dzīvē un nāvē - astoņi nedzirdēti fakti par princesi Diānu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Princese Diāna. Ilustratīvs attēls.
Princese Diāna. Ilustratīvs attēls. Foto: AP/Scanpix

Princeses Diānas traģiskā nāve 1997. gada 31. augustā patiesi šokēja pasauli - viņa viennozīmīgi bija populārākā britu karaļnama pārstāve, tika uzskatīta par modes ikonu un bija viena no visvairāk fotografētajām sievietēm pasaulē. Neskatoties uz slavu, Diānas dzīvē bija daudz noslēpumu, kuri nāca gaismā tikai pēc viņas nāves - ierakstītu audiokasešu formā.

 
Foto: REUTERS/ Scanpix

Diānas māsa satikās ar princi Čārlzu

Noteikti ir veidi, kā uzlabot attiecības ar māsu, bet vai tajos ietilpst arī dalīšanās ar savu mīļoto draugu? Izrādās, pirms Čārlzs sāka attiecības ar Diānu, viņš satikās ar viņas māsu Sāru. Sāra iepazīstināja abus, kad Diānai bija tikai 16 gadu, un savā veidā ir atbildīga par abu iemīlēšanos.

Foto: Princeses Diānas stils

 
Foto: AFP/ Scanpix

Diānas vecmāmiņa strādāja pie karalienes

Lai arī cik izcila publiskā persona būtu karaliene Elizabete, vēl aizvien ir daudz lietu, kuras sabiedrība par viņu nezina. Izrādās, princeses Diānas vecmāmiņa Ruta Fermoja strādāja pie karalienes mātes, un viņas bijušas labas draudzenes. Ruta bija galma dāma jeb karalienes "labā roka", tātad atbalsts dažādos sociālajos pienākumos.

Foto: Princese Diāna - modes ikona un karaliskā nama zvaigzne

 
Foto: PA Wire/PA Images/ Scanpix

Diānu ar vīru vienoja radniecīgas saites

Karaliskās ģimenes koks var būt diezgan sarežģīts, taču te pamata satraukumam nav, asinsgrēks šajā laulībā nav noticis. Princese Diāna un princis Čārlzs bija ļoti attāli radinieki - 16. pakāpes māsīca ar brālēnu.

Foto: Prinča Čārlza un princeses Diānas ģimene

 

Diānai bija neapmierinoša seksuālā dzīve

Savās audiokasetēs Diāna detalizēti apsprieda savu laulības dzīvi, pat nosaucot savu kāzu dienu par "sliktāko viņas dzīvē". Īpaši daudz viņa pieminējusi seksuālās dzīves trūkumu, sakot, ka sekss ar vīru viņai bijis, bet tas bijis "ļoti savāds". Laikā, kad Diāna veica ierakstus, viņas seksuālajā dzīvē bija pamatīgs kritums septiņu gadu garumā. "No viņa puses nebija vēlmes. Varbūt vienu reizi trijās nedēļās," savai audio dienasgrāmatai atklājusi princese.

Foto: Bildes no princeses Diānas privātā arhīva

 
Foto: REUTERS/ Scanpix

Diāna sajauca vārdus savā laulību zvērestā

Princeses Diānas sajauktos vārdus viņas laulību zvēresta laikā māņticīgie varētu uztvert par zīmi, ka laulība neizdosies, taču viņu tikai bija pārņēmis kāzu dienas stress. Solījuma laikā viņa līgavaini nosauca par "Filipu Čārlzu" - sajaucot vietām viņa pirmo un otro vārdu.

Foto: Karaliskā pāra ikdiena

 
Foto: AFP/ Scanpix

Diāna ēda virtuvē

Tas bija pret karaliskās etiķetes noteikumiem - ēst virtuvē ar darbiniekiem, nevis ēdamistabā. Bet, kā zināms, princesei Diānai nebija sveša dažādu protokolu pārkāpšana. Viņas personīgais šefpavārs Darens Makgreidijs teica, ka Diāna varēja vienkārši ienākt virtuvē un ēst turpat uz virtuves darba virsmas. Tas bija kas neredzēts no karaliskā pārstāvja. Viņa pat gatavojusi kafiju abiem.

Foto: Princeses Diānas tērpu izstāde Kensingtonas pilī

 
Foto: REUTERS/ Scanpix

Diāna mēģināja izdarīt pašnāvību

Viens no vissatraucošākajiem atklājumiem princeses Diānas audiokasetēs bija atklāsme par depresiju un mēģinājumu sev atņemt dzīvību. Savos ierakstos viņa teica: "Es biju tik nomākta, mēģināju sev pārgriezt plaukstu locītavas ar skuvekļa asmeņiem."

 Viņa runāja arī par bulīmiju un ēšanas traucējumiem, kuri sākās pēc reizes, kad princis Čārlzs aplicis roku ap viņas vidukli un teicis: "Mazliet apaļīgs, vai ne?"

Foto: Princese Diāna - ikonas dzīve

 

Princesi Diānu vajāja paparaci

Uzstājoties trīs jaunu dokumentālo filmu pirmizrādē, prinči Viljams un Harijs dalījās atmiņās par savu māti. Dažas bija pacilājošas, piemēram, par viņu iesaistīšanu labdarības darbā. Bet atmiņas, kas saistītas ar paparaci, ir pārāk satraucošas. Kā teica princis Viljams: "Ja tu esi Velsas princese un māte, neuzskatu, ka vajājoši 30 vīrieši uz motocikliem, ceļa bloķēšana, lai noķertu kadru un liktu sievietei publiski raudāt, ir pieņemami. Mums ar Hariju tas bija jāpārdzīvo."

Foto: Karaliskās ģimenes arhīvs

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu