Rašmane izcīna piekto vietu Pasaules kausa posmā Riodežaneiro

Agate Rašmane

FOTO: Agate Rašmane/Facebook

Latvijas šāvēja Agate Rašmane sestdien finālā apsteidza trīs pretinieces un izcīnīja piekto vietu Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa (PK) posmā šaušanā ar gaisa pistoli 10 metros.

Rašmane sestdien startēja otrajā kvalifikācijas grupā un ar 576 punktiem tajā ieņēma trešo vietu, kas kopsummā deva sesto labāko rezultātu un vietu finālā.

Finālsacensībās ar vājāko rezultātu sasniegušās dalībnieces izstāšanos Rašmane apsteidza Vācijas, Irānas un Ķīnas šāvējas, kuras kvalifikācijas sacensībās bija ierindojušās augstāk par Latvijas snaiperi.

Vispirms Rašmane desmit šāvienos sasniedza rezultātu 97 punkti, pēc tam izslēgšanas kārtās apsteidza iepriekšminēto triju valstu sportistes, līdz ceturtajā izslēgšanas kārtā ar vājāko rezultātu 173,1 punkts piekāpās ceturto vietu ieņēmušajai Dienvidkorejas pārstāvei Hjunjongai Jo, kas sašāva 175,6 punktus, Latvijas šāvējai sacensību noslēgumā ieņemot piekto vietu.

Par uzvarētāju kļuva indiete Jašasvini Singha Desvala ar 236,7 punktiem, apsteidzot ukrainieti Olenu Kosteviču ar 234,8 punktiem un serbieti Jasminu Milovanoviču, kura sestajā izslēgšanas kārtā piekāpās abām finālistēm.

Latvijas sportiste tikai par divām vietām, taču par četriem punktiem atpalika no olimpiskās ceļazīmes, kuras ieguva divas labākās posma šāvējas. Kosteviča jau bija nodrošinājusi dalību Tokijā 25 metru distancē šaušanā ar pistoli, bet sestdien dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs nodrošināja arī Indijas un Serbijas sportistes. Izstājoties izslēgšanas ceturtajā kārtā, Rašmane gan serbietei zaudēja jau četrus punktus.

Vēl divas ceļazīmes Tokijas spēlēm tiks sadalītas Eiropas čempionātā 25 un 50 metru distancēs, viena tiks noskaidrota Eiropas valstu šāvēju atlases turnīrā, vēl viena vieta tiks augstāko vietu ieņēmušajai sportistei pasaules rangā, bet divas vietas piešķirs speciāla komisija.

PK posmā Riodežaneiro ceturtdien Agate Rašmane 25 metru distancē ar pistoli 22. vietu, bet Emīls Vasermanis ieņēma 27.vietu sacensībās desmit metru distancē ar gaisa pistoli.

Uz augšu