Lēmaņa vadītā Austrālija Pasaules kausa pirmajā mačā uzveic Kanādu

Andrejs Lēmanis
Andrejs Lēmanis Foto: AFP/SCANPIX

Latviešu izcelsmes basketbola trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas izlase svētdien izcīnīja uzvaru Ķīnā notiekošā Pasaules kausa spēlē.

Austrālieši H apakšgrupas pirmajā duelī ar rezultātu 108:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) pārspēja Kanādas valstsvienību.

Austrālijas izlasē ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Metjū Dellavedova, bet 13 punkti un desmit rezultatīvas piespēles bija Džo Inglsam.

Tikmēr kanādiešiem ar 18 punktiem atzīmējās Hems Bērčs.

Par "ķenguriem" dēvētie austrālieši pirmajā puslaikā iekrāja 17 punktu pārsvaru, bet kanādieši atbildēja ar izrāvienu 23:3 un trešajā ceturtdaļā pārņēma vadību. Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, bet ceturtajā ceturtdaļā Lēmaņa vadītie vīri, spēlējot ar augstu intensitāti, salauza ziemeļamerikāņu pretestību un svinēja drošu uzvaru.

Plkst.14.30 pēc Latvijas laika savu pirmo spēli šajā apakšgrupā aizvadīs Lietuva, kas cīnīsies ar Senegālu.

Dienas pirmajā blokā kā vienīgā no Eiropas komandām laukumā devās Turcija, kas E apakšgrupas duelī ar 86:67 (28:12, 19:23, 20:14, 19:18) apspēlēja Japānu.

Turkiem pa 17 punktiem sameta Ersans Iljasova un Melihs Mahmutolu, bet japāņiem pa 15 guva Vašingtonas "Wizards" draftētais Rui Hačamura un Niks Fazeks.

E apakšgrupā spēkosies arī ASV un Čehija.

Tikmēr F apakšgrupas pirmajā mačā Brazīlija ar 102:94 (21:20, 29:30, 28:12, 24:32) pārspēja Jaunzēlandi.

Brazīliešiem 22 punktus iemeta Leandrinju Barboza, kamēr jaunzēlandiešiem ar 19 punktiem atzīmējās Korijs Vebsters.

Šajā apakšgrupā cīnīsies arī Grieķija un Melnkalne, kas aizšķērsoja Latvijai ceļu uz Pasaules kausa finālturnīru.

Savukārt G apakšgrupā Dominikānas Republika grūtā cīņā ar 80:76 (22:17, 25:19, 14:17, 19:23) uzveica Jordānu.

Uzvarētājiem 15 punktus guva Viktors Liss, bet pretiniekiem 34 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija turku izcelsmes basketbolistam Ahmetam Diveriolu.

G apakšgrupā spēkosies arī divas Eiropas komandas - Francija un Vācija.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpinās cīņu par 1.-16.vietu, kamēr atlikušajām būs jāspēkojas par 17.-32.pozīciju.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.