Izpārdošana teju 400 000 eiro vērtībā! "Olainfarm" pārdod uzņēmumam nevajadzīgās luksus automašīnas

Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".

FOTO: Lita Krone/LETA

Zāļu ražotājs AS "Olainfarm" pārdod uzņēmumam nevajadzīgās luksus automašīnas 386 000 eiro vērtībā, šodien uzņēmuma organizētā virtuālā konferencē informēja "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Pēc viņa paustā, automašīnas uzņēmumam nav nepieciešamas, jo tās netiek izmantotas, lai veiktu "Olainfarm" pamata darbības. Automašīnas tiek tirgotas publiski, lai nodrošinātu šī procesa caurspīdīgumu, piebilda Macijevskis.

Tiek pārdotas tādas automašīnas kā "BMW X5", "BMW X1", "BMW X4", "Mercedes-Benz S600", "Mercedes-Benz Gle 350" un "Lexus NX300".

3

Aģentūra LETA novēroja, ka "Olainfarm" automašīnas tiek pārdotas sludinājumu portālā "www.ss.lv". Piemēram, 2018.gada automašīna "BMW X5" ar 13 272 kilometru nobraukumu tiek pārdota par 89 000 eiro.

Kā ziņots, "Olainfarm" grupas apgrozījums šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pieauga par 7% un bija 66,392 miljoni eiro.

Tikmēr "Olainfarm" grupas pelņa pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 12,461 miljonus eiro. Grupas peļņas pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) rādītājs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 16,928 miljoni eiro, kas ir pieaugums vairāk nekā divas reizes.

Kā norāda "Olainfarm", pārskata perioda peļņu pozitīvi ietekmēja bruto peļņas pieaugums, pārdošanas izmaksu samazinājums, kā arī ieņēmumi no valūtas kursa svārstībām. Tikmēr negatīvi uzņēmumu ietekmēja administratīvo izdevumu palielinājums, kas saistīts ar ieguldījumiem zāļu reģistrācijas failos, kā arī personāla algu un prēmiju izmaksa.