Video: Būvuzņēmumu lietā Rāvim piemērots statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess

"Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis piedalās preses konferencē, kurā informē par Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baleta "Antonija #Silmači" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī.
"Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis piedalās preses konferencē, kurā informē par Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baleta "Antonija #Silmači" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Foto: Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā par būvniecības uzņēmumu iesaisti kukuļošanā kopumā sešām personām ir tiesības uz aizstāvību.

KNAB aģentūru LETA informēja, ka otrdien birojs iepriekš sāktajā kriminālprocesā veica vairākas kratīšanas, nopratināšanas, izņemšanas gan būvniecības nozares uzņēmumos, gan pašvaldībā. 

Izmeklēšanas darbību rezultātā izņemti dokumenti un datu nesēji, aizturētas divas personas. Abas aizturētās personas otrdien atbrīvotas, nepiemērojot tām drošības līdzekļus. 

Kopumā kriminālprocesā sešām personām šobrīd ir tiesības uz aizstāvību. Saskaņā ar likumu tiesības uz aizstāvību ir aizturētajam, personai, pret kuru sākts kriminālprocess un aizdomās turētajam. Plašākus komentārus šajā sakarā birojs nesniedza, taču informēja, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto personai, par kuru izteikts pieņēmums vai apgalvojums, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, ir tiesības uz aizstāvību, tas ir, tiesības zināt, kāda nodarījuma izdarīšanā to tur aizdomās vai apsūdz.

Patlaban izmeklēšana ir sākuma stadijā. Lai to novestu līdz sekmīgam iznākumam, procesa virzītājam jāpaveic apjomīgs darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. KNAB ir sācis izņemtās dokumentācijas analīzi, datu nesēju apskati un tajos esošās informācijas apstrādi. Vienlaikus turpināsies kriminālprocesā iesaistīto personu pratināšana, informēja KNAB.

"LNT ziņas" vēstīja, ka bijušajam SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājam Guntim Rāvim šajā lietā piemērots statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

"Tas ir vieglākais no iespējamiem [sodiem]. Vainīgs viņš, protams, nav. Nevaram izpaust nopratināšanas saturu.

Izskanējušas vairākas fantastiskas un savstarpēji izslēdzošas versijas, kas liecina, ka pieņēmumi par iespējamo nodarījumu ir nepamatoti," raidījumam sacīja Rāvja advokāts Dmitrijs Skačkovs.

Advokāts noliedza iespējamus karteļus, norādot, ka vienošanās, pat, ja tiktu veidotas, būtu neefektīvas, ņemot vērā, ka iepirkumos var piedalīties arī ārvalstu kompānijas.

KNAB otrdien paziņoja, ka birojs kopīgi ar Konkurences padomi (KP) veica, tiesas sankcionētas, neatliekamas izmeklēšanas darbības. Šādas darbības īstenotas, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

KNAB rīcībā esošie fakti liecinot par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti, kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos. Savukārt KP veic izmeklēšanu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu - aizliegtu karteļa vienošanos.

Noziedzīgie nodarījumi veikti laikā no 2015.gada sākuma līdz 2018.gada vidum. Iespējamās kukuļu summas ir no 25 000 eiro līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

Saskaņā ar LETA un Latvijas Televīzijas novēroto otrdien KNAB bija ieradušies arī būvkompānijas "Arčers" un ceļu būves kompānijas "Binders" līdzīpašnieks Armands Garkāns, bijušais SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis, "LNK Group" valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. Tāpat KNAB ieradās vairākos kriminālprocesos iesaistītā uzņēmēja Māra Martinsona advokāts, kurš gan nevēlējās atklāt, vai ieradies KNAB, lai pārstāvētu Martinsonu. KNAB iztaujāja arī bijušo "Skonto būve" līdzīpašnieku Ivaru Milleru.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu