Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas spēļu turnīru sāks no pirmās kārtas

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Tīna Graudiņa
Tīna Graudiņa Foto: FIVB

Latvijas vadošās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ceturtdien Romā (Itālija) Pasaules tūres finālposmā cīņā par uzvaru grupā zaudēja Šveices sportistēm un izslēgšanas spēļu turnīru sāks ar pirmo kārtu.

Graudiņa/Kravčenoka, kuras turnīrā izliktas ar 12.numuru, mačā par uzvaru grupā ar 0-2 (18:21, 18:21) piekāpās Šveices duetam Tanjai Hīberli/Ninai Bečartai, kuras Romā izsētas ar piekto numuru. 

Pirmā seta sākumā Latvijas sportistēm nepadevās gandrīz nekas. Bija kļūdas servju uzņemšanā, uzbrukumi strēga pretinieču blokā un aizsardzībā, bet šveicietes nekautrējās gūt punktus uzbrukumā - 10:3 Hīberli un Bečartas labā.

Drīz punktus sāka gūt Latvijas duets. Tehniskajā pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 13:8 šveiciešu labā, bet pēc tā četrus punktus pēc kārtas guva Graudiņa/Kravčenoka, divreiz Graudiņai bloķējot pretinieču uzbrukumus un divreiz šveicietēm sitot tīklā - 12:13.

Tomēr divas servju uzņemšanas - netverama serve pa līniju un kļūda uzņemšanā Graudiņai - rezultātu atkal padarīja patīkamu Hīberli un Bečartai - 18:14. Setu ar 21:18 uzvarēja turnīrā ar piekto numuru. izsētās šveicietes.

Arī otrajā setā šveicietes ar teicamām planējošajām servēm izsita no ierindas latviešu servju uzņemšanu un nemanāmi palielināja pārsvaru rezultātā. Seta vidū ar bloku un aizsardzību Latvijas duets guva trīs punktus pēc kārtas, nosūtot pretinieces apdomāties laukuma malā pusminūtes pārtraukumā - 11:14.

Vienu mačbumbu Graudiņa uzbrukumā atspēlēja, bet ar tādu pašu rezultātu kā pirmajā setā pārākas bija pretinieces - 2-0 (21:18, 21:18).

Zaudējums nozīmē, ka piektdien izslēgšanas spēļu turnīrs būs jāsāk no pirmās kārtas.

Grupas pirmajā spēlē Graudiņa un Kravčenoka ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12) pārspēja Ķīnas sportistes Faņu Vanu un Sjiņji Sjiu, kuras Romā izliktas ar 18.numuru.

Latvijas duets spēli iesāka iedzinējos, kas nemainījās arī pirmā seta vidū, kad pretinieces ar sitienu garām blokam gar gala līniju panāca 12:9. Turpinājumā Graudiņa nespēja nobloķēt pretinieču uzbrukumu, Latvijas sportistēm nonākot iedzinējos ar 11:15.

Seta izskaņā Kravčenkoka lieliski darbojās aizsardzībā, bet pārinieces uzcelto bumbu nespēja iegremdēt, ko brīdi vēlāk izdarīja ķīnietes, iegūstot drošāku vadību - 18:14. Nākamos trīs punktus izcīnīja Latvijas duets, bet ar to nebija gana uzvarai, ķīnietēm svinot uzvaru setā ar rezultātu 21:19.

Otrajā setā Latvijas duets spēlēja krietni pārliecinošāk, jo ātri vien izdevās iekrāt vairāk nekā četru punktu pārsvaru, bet seta vidusdaļā pēc Graudiņas spēcīgās gremdes pa diagonāli, rezultāts jau vēstīja drošo 10:4.

Mača turpinājumā Kravčenoka un Graudiņa lieliski darbojās aizsardzībā, spējot ātri pāriet uzbrukumā, kas drīz vien ļāva panākt jau krietni lielāku atrāvienu - 15:6.

Īsi pēc tam pārsvars pieauga līdz desmit punktiem, bet Graudiņas neprecīzais sitiens panāca 18:10. Brīdi vēlāk Graudiņa sita gar līniju, panākot 20:12, bet otrais sets noslēdzās ar Latvijas dueta panākumu 21:12.

Izšķirošā seta sākumā Graudiņa ar viltīgu māņu sitienu panāca neizšķirtu 2:2, bet nākamajā izspēlē precīzais bloks deva nelielu pārsvaru (3:2). Turpinājumā Latvijas duets pēc vienas piespēles precīzi spēlēja pie tīkla, panākot 7:6, bet mainoties ar laukuma pusēm iegūtais pārsvars aizvien bija minimāls - 8:7 - par labu Graudiņai/Kravčenokai.

Brīdi vēlāk pretinieces kļūdījās (7:10), bet Latvijas sportistes iegūto pārsvaru spēja nosargāt, uzvarot setu ar 15:12 un maču ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12).

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) - pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.

Turnīrs notiks līdz 8.septembrim.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu