T, 17.08.2022.

MK plāno celt azartspēļu nodokli videospēlēm un mehāniskajiem automātiem

LETA
MK plāno celt azartspēļu nodokli videospēlēm un mehāniskajiem automātiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pixabay

Ministru kabinets piektdien, 6. septembrī, ārkārtas sēdē lems par azartspēļu nodokļa celšanu videospēlēm un mehāniskajiem automātiem no 2020. gada.

Valdība šodien uzklausīs Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto informatīvo ziņojumu par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020. gadam un ietvaram 2020.-2022. gadam.

Ziņojumā rosināts palielināt azartspēļu nodokli videospēlēm un mehāniskajiem automātiem no pašreizējiem 4164 eiro par katra automāta spēles vietu gadā līdz 6000 eiro.

Prognozēts, ka līdz ar azartspēļu nodokļa izmaiņām 2020.gadā papildus tiktu iekasēti 13,34 miljoni eiro.

FM atzina, ka azartspēļu nodokļa likmes nav mainījušās kopš 2018.gada 1.janvāra, tomēr būtu lietderīgi tās pārskatīt ik pēc noteikta laika perioda. 

"Azartspēļu nozare ir saistīta ar īpaši augstu sociālo risku, tādēļ valstij ir nepieciešams veikt regulējošo funkciju, kas daļēji tiek īstenota ar izložu un azartspēļu nodevas un nodokļu palīdzību.

Vienlaikus azartspēļu nodevām un nodokļiem ir fiskālā funkcija, kuras uzdevums ir vismaz daļēji nodrošināt ieņēmumus azartspēļu iespējamo negatīvo seku mazināšanai," skaidroja ministrijā.

Lai novirzītu nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu un kapitālu, sabalansētu nodokļa likmes ar inflācijas un vidējo algu pieaugumu valstī un azartspēļu finansiālās darbības apgrozījuma pieaugumu, kā arī palielinātu ieņēmumus valsts budžetā, valdību veidojošo partiju pārstāvji piedāvā paaugstināt azartspēļu nodokļa likmi videospēles un mehāniskiem automātiem - par katra automāta spēles vietu līdz 6000 eiro par kalendāro gadu sākot ar 2020. gadu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu