S 17.04.2021.

Kokorins un Mamajevs drīzumā tiks atbrīvoti no ieslodzījuma

Aleksandrs Kokorins

FOTO: AFP/LETA

Pazīstamie Krievijas futbolisti Aleksandrs Kokorins un Pāvels Mamajevs drīzumā tiks atbrīvoti no ieslodzījuma, vēsta laikraksts "Sport-Ekspress".

Kokorins un Mamajevs saistībā ar pērn rudenī izraisītajiem kautiņiem maija sākumā notiesāti uz pusotru gadu. Abi spēlētāji pagājušā gada oktobra sākumā iesaistījās kautiņos, kā rezultātā cieta divi cilvēki, bet futbolisti 10.oktobrī tika aizturēti un viņiem tika piemērots apcietinājums, kas vairākkārt tika pagarināts.

Mamajevam tiesa piesprieda viena gada un piecu mēnešu cietumsodu, kamēr Kokorinam tika viens gads un seši mēneši. Tiesa līdzīgus sodus piešķīra arī diviem citiem apsūdzētajiem, no kuriem viens ir Kokorina brālis. Futbolisti sodu izcieta kolonijā.

Piektdien abi futbolisti un Kokorina brālis piedalījās tiesas sēdē, kurā par viņu labo uzvedību galvoja kolonijas vadība. Tiesas lēmums bija par labu notiesātajiem, kas nozīmē, ka viņi no apcietinājuma tiks izlaisti tuvāko desmit dienu laikā.

Tikmēr notiesāto advokāts Jurijs Padalko atklāja, ka futbolisti un Kokorina brālis tiks atbrīvoti 17.septembrī.

Futbolisti tika aizturēti jau pērnā gada oktobrī, bet līdz tiesas spriedumam viņi nebrīvē bija pavadījuši jau septiņus mēnešus, kas tika noņemti no piespriestā cietumsoda termiņa.

Sanktpēterburgas "Zeņit" uzbrucējs Kokorins un "Krasnodar" pussargs Mamajevs 8.oktobra rītā kopā ar draugiem pēc striptīza kluba apmeklējuma sāka spārdīt stāvvietā novietotās automašīnas, par ko saņēma aizrādījumu.

Futbolisti piezīmi izteikušo personu izvilka no viņa mašīnas, nogāza zemē un spārdīja kājām, pārsitot galvu.

Tiesa, bravūrīgajai grupai ar vienu incidentu nepietika un pāris stundas vēlāk viņi iesaistījās citā kautiņā. Futbolisti ar draugiem skaļi uzvedās kādā no Maskavas kafejnīcām, saņemdami personāla un apmeklētāju aizrādījumus.

Tā rezultātā viņi izraisīja vēl vienu kautiņu, kurā Kokorins ar krēslu pa galvu iesita Denisam Pakam, kurš ir Krievijas Rūpniecības ministrijas ierēdnis. Tāpat kautiņā cieta zinātniskā centra "Nami" ģenerāldirektors Sergejs Gaisins.

Abi futbolisti kritikas krustugunīs nonāca arī 2016.gadā, kad pēc Krievijas izlases bālā snieguma Eiropas čempionātā abi krāšņi uzdzīvoja kādā no Monako naktsklubiem.

Pašlaik 27 gadus vecais Kokorins Krievijas izlasē aizvadījis 48 spēles, kurās guvis 12 vārtus, kamēr 30 gadus vecajam Mamajevam valstsvienībā ir 15 mači.