O 1.12.2020.

"Pink Floyd" leģenda Voterss asi kritizē Džonsonu, Trampu un Bolsonaru

Rodžers Voterss

FOTO: Reuters/ScanPix

Viens no rokgrupas "Pink Floyd" leģendām Rodžers Voterss 6. augustā Venēcijas kinofestivālā Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu nodēvēja pa bīstamu sociopātu, pārmetot premjeram vēlmi iznīcināt planētu.

Festivālā, kur pirmizrādi piedzīvojusi Votersa filma "Us + Them" par viņa pēdējo pasaules koncerttūri, mūziķis sacīja, ka Džonsons un citi populistu līderi, tādi kā ASV prezidents Donalds Tramps, ir apņēmušies planētu iznīcināt.

Tāpat kā Brazīlijas galēji labējais prezidents Žairs Bolsonaru arī Džonsons un Tramps "stūrgalvīgi cenšas iznīcināt šo skaisto planētu, uz kuras mēs dzīvojam."

"Ja mēs nepretosimies neoliberāļu un neofašistu spēkiem, kas plosa šo planētu, mēs neko neatstāsim mūsu bērniem un viņu bērniem."

Lielbritānijā dzimušais Voterss, kurš ilgstoši iestājies par dažādiem kreiso nometnes mērķiem, ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka Džonsons "atbilst visām fašistu paradigmām. Viņš ir uzmanību piesaistošs klauns, kuru pilnīgi neinteresē nekas cits, kā vien tas, kā viņš var tikt pie varas".

"Fašisms vienmēr ir valdošās un korporāciju šķiras nešķīsta alianse ar neizglītotās masas plašu atbalstu. Tas šobrīd notiek Apvienotajā Karalistē," skaidroja mūziķis.

"Tev vai nu ir sirdī mīlestība, vai nav," mūziķis sacīja ziņu aģentūrai AFP. "[Mateo] Salvīni nav mīlestības sirdī," piebilda Voterss, izsakoties par līdzšinējo Itālijas iekšlietu ministru. "Nav arī nedz Borisam Džonsonam, nedz Donaldam Trampam."

"Viņi ir bezsirdīgi sociopāti, tāpēc vienkāršiem cilvēkiem viņus nevajadzētu uztvert nopietni."

Preses konferencē Venēcijas festivālā Voterss arī pauda atbalstu tīmekļa projekta "WikiLeaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam, brīdinot, ka Asanžs var tikt nogalināts, jo atklātībai nodevis ziņas par ASV Irākā pastrādātajām zvērībām.

Voterss arī apgalvoja, ka Brazīlijas eksprezidents Luiss Inasiu Lula da Silva cietumā nonācis safabricētu apsūdzību rezultātā un ka " valdošās aprindas" darījušas visu, lai "Venecuēlā sagrautu Ugo Čavesa bolivārisko revolūciju".

Redaktors iesaka