Itālijas basketbolisti atspēlējās no iespaidīga deficīta un PK izcīņu noslēdz ar uzvaru

Itālijas un Krievijas vīriešu basketbola izlase svētdien ar uzvarām noslēdza Ķīnā notiekošo Pasaules kausa finālturnīru.

Itālija otrā posma J apakšgrupā ar rezultātu 94:89 (13:24, 13:22, 24:18, 33:19, 11:6) pagarinājumā uzveica Puertoriko.

Itāļiem ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Marko Belinelli, bet 22 punktus iemeta Danilo Galināri.

Pretiniekiem 14 punktus guva Renaldo Balkmans.

Itāļi vēl trešajā ceturtdaļā bija iedzinējos ar 26 punktiem, taču atspēlēja pretinieku iespaidīgo pārsvaru un četras minūtes pirms pamatlaika beigām pārņēma vadību. Itāļi ātri iekrāja septiņu punktu pārsvaru, tomēr izsēja to. Pamatlaika pēdējā minūtē Puertoriko izlīdzināja rezultātu, bet savos noslēdzošajos uzbrukumos abas komandas apmainījās kļūdām, kā rezultātā mačs turpinājās pagarinājumā, kurā pārāki bija itāļi, svinēdami uzvaru ar 94:89.

Šajā apakšgrupā pa četrām uzvarām četrās spēlēs ir Serbijai un Spānijai, kuras spēlēs ceturtdaļfinālā. Tālāk ar trim uzvarām piecos mačos sekoja Itālija, bet divi panākumi bija Puertoriko.

Tikmēr Krievija otrā posma I apakšgrupas mačā ar 69:60 (13:10, 14:10, 21:17, 21:15) pārspēja Venecuēlu.

Krievijai rezultatīvākais ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Andrejs Voroncevičs, bet pa 12 punktiem sameta Ņikita Kurbanovs un Grigorijs Motovilovs.

Venecuēliešiem ar 19 punktiem un desmit bumbām zem groziem atzīmējās Mihaels Karrera.

Šajā apakšgrupā pa četrām uzvarām četrās spēlēs ir Polijai un Argentīnai, kuras iekļuvušas ceturtdaļfinālā. Trīs panākumi piecās cīņās ir Krievijai, bet pie divām uzvarām tika Venecuēla.

Krievija un Itālija Pasaules kausa izcīņu noslēgs 9.-12.vietā.

Savukārt atpalicēju turnīrā, kur izlases cīnās par 17.-32.pozīciju, Dienvidkoreja M apakšgrupā ar 80:71 (18:14, 32:16, 16:17, 14:24) guva virsroku pār Kotdivuāru. Uzvarētājiem ar 26 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Rikardo Retlifs, bet pretiniekiem 15 punktus guva Šarls Abū.

Šajā apakšgrupā pa divām uzvarām divās spēlēs ir Nigērijai un Ķīnai, viens panākums četros mačos bija Dienvidkorejai, bet bez uzvarām palika Kotdivuāra.

Vēl atpalicēju turnīrā Tunisija N apakšgrupā ar 86:84 (31:20, 21:17, 15:28, 19:19) apspēlēja Angolu. Tunisiešiem 21 punktu guva Mihaels Rolls, 20 punkti bija Makramam ben Romdhanem, bet angoliešiem 21 punktu sameta Janiks Moreira, kamēr 19 punkti bija Žersonam Domingušam.

N apakšgrupā pirmā ar trim uzvarām piecās spēlēs bija Tunisija, pa vienam panākuma četrās un piecās cīņās ir Irānai un Angolai, bet četras neveiksmes cietušas Filipīnas.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpina cīņu par 1.-16.vietu, bet pārējās spēkojās par 17.-32.pozīciju.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.