Spānija Eiropas grandu duelī uzvar Serbiju un ceturtdaļfinālā tiksies ar Poliju

Spānijas basketbola izlase
Spānijas basketbola izlase Foto: AFP/SCANPIX

Spānijas vīriešu basketbola izlase svētdien svinēja uzvaru Ķīnā notiekošā Pasaules kausa otrā posma turnīra noslēdzošajā spēlē, tiekot pie parocīgas pretinieces ceturtdaļfinālā, `kamēr atpalicēju turnīrā Irāna un Nigērija nodrošināja ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Spāņi J apakšgrupas mačā ar rezultātu 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) pārspēja Serbiju.

Spānija ceturtdaļfinālā tiksies ar Poliju, bet Serbija - ar Argentīnu.

Uzvarētājiem ar 19 punktiem izcēlās Rikijs Ruvio, 14 punktus guva Viktors Klavers, bet 11 punkti bija Markam Gasolam.

Tikmēr serbiem ar 26 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Bogdans Bogdanovičs.

Spāņi maču iesāka nesekmīgi, pirmajā ceturtdaļā gūstot vien 13 punktus un vienubrīd nonākot iedzinējos ar deviņiem punktiem. Otrajā ceturtdaļā Spānijas basketbolisti atguvās un ātri atspēlējās, puslaika pārtraukumā dodoties ar astoņu punktu pārsvaru (45:37).

Arī otrajā puslaikā cīņa bija fiziska un, kaislībām sitot augstu vilni, no zāles tika izraidīts Serbijas izlases galvenais spēks soda laukumā Nikola Jokičs. Palikuši bez viena no saviem līderiem, serbi nepadevās un pretinieku 20 punktu pārsvaru samazināja vairāk nekā uz pusi. Tomēr Spānija saglabāja komfortablu vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 81:69.

Pirms tam šajā apakšgrupā Itālija ar rezultātu 94:89 (13:24, 13:22, 24:18, 33:19, 11:6) pagarinājumā uzveica Puertoriko. Itāļiem ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Marko Belinelli, bet 22 punktus iemeta Danilo Galināri. Pretiniekiem 14 punktus guva Renaldo Balkmans.

Šajā apakšgrupā ar piecām uzvarām piecās spēlēs bija Spānija, kurai ar četrām uzvarām sekoja Serbija. Tālāk ar trim uzvarām piecos mačos sekoja Itālija, bet divi panākumi bija Puertoriko.

Jau ziņots, ka pirms tam Argentīna otrā posma I apakšgrupas mačā ar rezultātu 91:65 (20:14, 22:13, 28:14, 21:24) pārspēja Poliju.

Argentīnas izlasē ar 21 punktu izcēlās Luiss Skola, bet 12 punkti bija Markosam Delijam. Tikmēr poļiem ar 16 punktiem atzīmējās Entonijs Derels Sloters.

Dienvidamerikāņi savu izšķirošo atrāvienu spēlē veica trešajā ceturtdaļā, kad no deviņu punktu pārsvara sasniedza teju 30 punktu handikapu. Argentīnas izlase šajā mačā īpaši dominēja divpunktu metienos - 70% pret 44%.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā Krievija ar 69:60 (13:10, 14:10, 21:17, 21:15) pārspēja Venecuēlu.

Krievijai rezultatīvākais ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Andrejs Voroncevičs, bet pa 12 punktiem sameta Ņikita Kurbanovs un Grigorijs Motovilovs. Venecuēliešiem ar 19 punktiem un desmit bumbām zem groziem atzīmējās Mihaels Karrera.

Šajā apakšgrupā ar piecām uzvarām piecās spēlēs pirmā bija Argentīna, bet otro vietu ar četriem  panākumiem ieņēma Polija - šīs abas izlases iekļuvušas ceturtdaļfinālā. Trīs panākumi piecās cīņās ir Krievijai, bet pie divām uzvarām tika Venecuēla.

Krievija un Itālija Pasaules kausa izcīņu noslēgs 9.-12.vietā.

Savukārt atpalicēju turnīrā, kur izlases cīnās par 17.-32.pozīciju, Dienvidkoreja M apakšgrupā ar 80:71 (18:14, 32:16, 16:17, 14:24) guva virsroku pār Kotdivuāru. Uzvarētājiem ar 26 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Rikardo Retlifs, bet pretiniekiem 15 punktus guva Šarls Abū.

Par uzvaru grupā vēlāk Nigērija ar 86:73 (19:21, 16:10, 25:20, 26:22) uzveica Ķīnu. Uzvarētājiem 16 punktus guva Džošs Okogī, bet ķīniešiem 27 punkti bija Dzjaņliaņam Li.

Šajā apakšgrupā pirmā ar trim uzvarām bija Nigērija, otro vietu ar diviem panākumiem ieņēma Ķīna, viens panākums četros mačos bija Dienvidkorejai, bet bez uzvarām palika Kotdivuāra.

Vēl atpalicēju turnīrā Tunisija N apakšgrupā ar 86:84 (31:20, 21:17, 15:28, 19:19) apspēlēja Angolu. Tunisiešiem 21 punktu guva Mihaels Rolls, 20 punkti bija Makramam ben Romdhanem, bet angoliešiem 21 punktu sameta Janiks Moreira, kamēr 19 punkti bija Žersonam Domingušam.

Otrā šīs apakšgrupas mačā Irāna ar 95:75 (30:24, 18:10, 27:16, 20:25)  apspēlēja Filipīnas. Irāņiem 19 punktus guva Hameds Hadadi, bet pretiniekiem 15 punkti bija Robertam Lī Bolikam.

N apakšgrupā pirmā ar trim uzvarām piecās spēlēs bija Tunisija, divas uzvaras iekrāja Irāna, viens panākums bija Angolai, bet piecas neveiksmes ir Filipīnām.

Irāna un Nigērija nodrošināja ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpina cīņu par 1.-16.vietu, bet pārējās spēkojās par 17.-32.pozīciju.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.