Sv 17.01.2021.

Indija pamana savu nozaudēto zondi uz Mēness virsmas

FOTO: SIPA/Scanpix

Indijas kosmosa zonde uz Mēness virsmas tika pamanīta svētdien, 8. septembrī, dienu pēc tam, kad ar to pazuda sakari. Astronomi pirmdien sākuši censties atjaunot sakarus ar zondi.

Indijas medijs "Press Trust of India", citējot Indijas Kosmosa pētījumu organizācijas (ISRO) pārstāvi, raksta, ka Mēness orbītā esošās stacijas kameras ir identificējušas zondi.

"Izskatās, ka tā bijusi smaga nolaišanās," komentēja K. Sivans.

Indijas Kosmosa izpētes organizācija sestdien, 7. septembrī, zaudēja sakarus ar savas Mēness izpētes misijas "Chandrayaan - 2" nolaišanās aparātu. Tas noticis tikai dažas minūtes, pirms aparātam bija paredzēts nolaisties uz Mēness, vēstīja BBC.

Veiksmīga nolaišanās padarītu Indiju par ceturto valsti vēsturē, kas uz Mēness virsmas nogādājusi zondi, un par trešo valsti, kas uz Mēness nogādājusi pašgājēju.

Kosmosa aģentūra arī atklāja, ka viss norisinājies kā plānots līdz zonde nolaidusies 2 kilometru attālumā no Mēness virsmas.

140 miljonus ASV dolāru vērtās misijas "Chandrayaan - 2" laikā astronomi plānoja izpētīt Mēness krāterus, kur varētu atrasties ūdens paliekas, par ko liecināja 2008. gadā iegūtā informācija.

Redaktors iesaka