Zemgalē aizturēti vairāki autovadītāji - kukuļdevēji

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pagājušajā nedēļā, dažu dienu laikā, Zemgalē aizturēti vairāki autovadītāji-kukuļdevēji, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Jelgavā, Aviācijas ielas un Loka maģistrāles krustojumā, apturēta automašīna, kas braukusi ar ātrumu 73 kilometri stundā (km/h), lai gan atļautais ātrums ir 50 km/h. Izvairoties no soda, transportlīdzekļa vadītājs policistiem piedāvājis 20 eiro kukuli.

Savukārt Pļaviņās, Rīgas ielā, autovadītājs atļauto braukšanas ātrumu pārkāpis par 26 km/h, braucot ar 76 km/h. Lai netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā, automašīnas vadītājs policistiem piedāvāja 50 eiro lielu kukuli.  

Bet Bauskas novada Brunavas pagastā, ceļa Bauska - Rīga - Lietuvas robeža posmā, pieķerts autovadītājs, kurš vadīja transportlīdzekli, būdams 2,4 promiļu reibumā. Viņš policistiem devis 50 eiro.

Visi trīs autovadītāji aizturēti, pret viņiem sākti kriminālprocesi. Par kukuļa piedāvāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Zemgales reģionā par kukuļdošanu šogad jau ir aizturēti 14 autovadītāji un viens velosipēdists.

Uz augšu