Tiesa turpinās izvērtēt, vai atcelt mūža ieslodzījumu vīrietim, kurš izvarojis deviņgadīgu meiteni

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Kurzemes apgabaltiesa 15. oktobrī turpinās vērtēt, vai atcelt mūža ieslodzījumu bērna seksuālā izmantošanā apsūdzētam vīrietim, aģentūru LETA informēja Kurzemes apgabaltiesas pārstāve Aiga Laugale.

Šodien, apelācijas instancē skatot krimināllietu, kurā pirmās instances tiesa vīrietim par mazgadīgas pameitas ilgstošu seksuālu vardarbību piesprieda mūža ieslodzījumu, apsūdzētā aizstāve lūdza laiku sagatavoties tiesas debatēm. 

Pārējie lietas dalībnieki aizstāves lūgumu akceptēja un nākamo tiesas sēdi nozīmēja 15. oktobrī plkst. 10, stāstīja Laugale.

Ņemot vērā, ka lieta ir saistīta ar seksuālo vardarbību, tā tika skatīta aiz slēgtām durvīm.

Jau ziņots, ka apelācijas sūdzību Kurzemes rajona tiesā iesniedza apsūdzētā vīrieša advokāte.

Prokuratūras agrāk izplatītajā paziņojumā norādīts, ka apsūdzētais vīrietis, apzinoties un izmantojot to, ka viņa faktiskās sievas meita ir mazgadīga un atradās bezpalīdzības stāvoklī, nolēma veikt dzimumaktus ar tolaik vēl deviņus gadus veco meiteni pret viņas gribu un apmierināt savu dzimumtieksmi, veicot arī citas seksuāla rakstura darbības.

Šo seksuālo vardarbību apsūdzētais turpināja ilgstošā laika periodā - gandrīz piecu gadu garumā. Cietušajai meitenei iestājās grūtniecība un piedzima bērns, kas kopā ar nodarītajām psihiska rakstura ciešanām radīja smagas un neatgriezeniskas sekas, skaidroja prokuratūras pārstāve.

Tāpat vīrietis vairākkārt un sistemātiski ilgstošā laika periodā bez iemesla vai par nebūtiskiem pārkāpumiem cietsirdīgi un vardarbīgi apgājās pret vēl vienu mazgadīgu personu, nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas. Vienā no šīm vardarbīgas izturēšanas reizēm apsūdzētais izdarīja sitienu ar dūri, kā rezultātā cietušajai tika salauzts pirksts, kas traktējams kā vidēja smaguma miesas bojājums.

Vīrietis tiesas sēdē savu vainu izdarītajos noziegumos neatzina. Kurzemes rajona tiesa, atzīstot apsūdzēto par vainīgu visu iepriekš norādīto noziegumu izdarīšanā, kā arī, izvērtējot apsūdzētā attieksmi pret izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, notiesāja vīrieti ar mūža ieslodzījumu un probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Uz augšu