O 1.12.2020.

Dagdā policija aiztur trīs cilvēkus par vīrieša piekaušanu līdz nāvei

FOTO: Zane Bitere / LETA

Dagdā par kāda vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizturēti trīs cilvēki, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

1960. gadā dzimušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts kādā dzīvoklī. Krāslavas iecirknī ierosināts kriminālprocess par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, un sāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

Skaidrojot notikuma apstākļus, likumsargi tajā pašā dienā aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu aizturēja trīs vietējos iedzīvotājus - 1958., 1982. un 1991. gadā dzimušos vīriešus. Divi no viņiem jau iepriekš bija nonākuši likumsargu redzeslokā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, visdrīzāk, kopīgi lietojot alkoholu, starp cietušo un viņa ciemiņiem bija izcēlies sadzīves rakstura konflikts, kas vēlāk pārtapis kautiņā. Konflikta laikā vīrietis bija smagi piekauts, un no gūtām traumām nomira notikuma vietā.

Pašlaik policijā turpinās izmeklēšana, tiek skaidrota šo vīriešu saistība ar noziedzīgo nodarījumu un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Policija atgādina, ka par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aktuālākās ziņas