Sprādzieni un bruņoti kareivji. Nedēļas nogalē Rīgas ielās noritēs militārās mācības "Rīgas zobens 2019"

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 26. gadadienas un brigādes štāba jaunā izvietojuma nekustamajā īpašumā "Linezers" atklāšanas svinīgā ceremonija. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

No piektdienas, 13. septembra līdz svētdienai, 15. septembrim dažādās Rīgas apkaimēs notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes organizētās militārās mācības "Rīgas zobens 2019", aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Mācību mērķis ir trenēt Rīgā izvietoto Zemessardzes bataljonu spēju darboties krīzes un valsts apdraudējuma gadījumos, kā arī spēju sadarboties ar citām iestādēm, valsts un pašvaldību struktūrām.

Mācību teritorija aptvers gan atsevišķas Rīgas apkaimes - Bolderāju, Juglu, Čiekurkalnu, Teiku, Pleskodāli, Šmerli, Pļavniekus, Torņakalnu un Ziepniekkalnu -, gan Mārupes, Garkalnes, Stopiņu, Bauskas un Iecavas novadus.

Mācību laikā notiks pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu pa Rīgas ielām un atsevišķās Rīgas apkaimēs notiks arī zemessargu pārvietošanās ar kājām.

» Aizsardzības ministrija aicina godināt tēva lomu ģimenē un sabiedrībā

Zemessargi būs kaujas ekipējumā un bruņoti ar vieglajiem strēlnieku ieročiem. Patrulēšanas laikā tiks ievēroti Ceļu satiksmes noteikumi, netiks ierobežota civilā autotransporta plūsma un cilvēku kustība.

"Mācību laikā incidenti netiks izspēlēti uz galvenajām pilsētas ielām, pie lielveikaliem, dzīvojamajos rajonos un citās vietās ar intensīvu cilvēku vai automašīnu plūsmu. Atsevišķi incidenti tiks izspēlēti objektos, kas saskaņoti ar to īpašniekiem vai pārvaldniekiem. Incidenti izpaudīsies kā atsevišķi šāvieni ar salūtmunīciju, sprāgstpakešu pielietošana," brīdina domē.

Foto: Zemessardze militārajās mācībās

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde jau iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar izpratni attiekties pret mācību norisi, kas tiek rīkotas valsts aizsardzības spēju stiprināšanai.

Aktuālākās ziņas