Ikauniece traumas dēļ nepiedalīsies pasaules čempionātā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/LETA

Latvijas vadošā daudzcīņniece Laura Ikauniece traumas dēļ nepiedalīsies tuvākajās nedēļās gaidāmajā pasaules čempionātā, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Pasaules čempionāts no 27.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā.

Ikauniece šajā sezonā sasniegusi 6518 punktus, kas pasaules rangā dod augsto septīto vietu. Viņa 2015.gadā izcīnīja bronzas medaļu, bet gadu vēlāk jau pirmajā disciplīnā guva traumu.

Kā informē LVS, Ikauniece traumu guvusi, gatavojoties pasaules čempionātam.

Čempionātā piedalīsies augstos normatīvus izpildījušie sportisti - vesera metēja Laura Igaune, šķēpmetēji Gatis Čakšs, Rolands Štrobinders, Līna Mūze un Madara Palameika, 50 kilometros soļotāji Arnis Rumbenieks un Ruslans Smolonskis, kā arī maratonskrējējs Dmitrijs Serjogins, kurš šogad Rīgas maratonā finišēja desmitais, tādā veidā izcīnot ceļazīmi.

Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, vairākās disciplīnās nav pietiekams normatīvu izpildījušo sportistu skaits. Līdz ar to šajās disciplīnās varēs piedalīties arī tie sportisti, kuri nav izpildījuši sacensību normatīvus. Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) ielūgumus saņēmušas un apstiprinājušas trīs sportistes - šķēpmetēja Anete Kociņa, Gunta Vaičule 200 metros un Līga Velvere 800 metros.

Delegācijas sastāvā iekļauti treneri Nolans Džeimss Hils, Kimmo Pavāli Kinnunens, Edvīns Krūms, Viktors Lācis, Modris Liepiņš, Gints Palameiks, Mārcis Štrobinders, Andrejs Vaivads, komandas ārste Līga Cīrule, fizioterapeits Arnis Noveičuks un komandas vadītājs Kaspars Gabaliņš-Briška.

Čempionāts notiks desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību.

Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā.

"Khalifa International" stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu