Lietuvā sāk tiesāt Latvijas pilsoni par liela narkotiku daudzuma glabāšanu un kontrabandu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Lietuvā piektdien, 13. septembrī, tiesas priekšā par liela narkotiku daudzuma glabāšanu un kontrabandu piektdien stājies viens Latvijas pilsonis un trīs Krievijas pilsoņi.

Latvijas pilsonis Mihails Brižinskis šobrīd atrodas brīvībā, bet pārējie apsūdzētie - Nikolajs Tumaškevičs, Aleksandrs Tumaškevičs un Diāna Marcinkeviča, kuriem kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums, tiesas zālē ieradās konvoja pavadībā.

Saskaņā ar lietas materiāliem apsūdzētie Latvijas teritorijā organizētā grupā izgatavojuši īpaši bīstamas narkotiskās vielas - karfentanila - maisījumu, ko kontrabandas ceļā nogādājuši Lietuvā, glabājuši slēptuvēs un pārdevuši.

Visi trīs apsūdzētie vīrieši ir brāļi, bet Brižinskis pieņēmis sievas uzvārdu.

Prokurors Toms Ulduķis Viļņas apgabaltiesas sēdē pastāstījis, ka Brižinskis un Nikolajs Tumaškevičs izveidojuši organizētu noziedzīgo grupējumu, bet pēc tam tajā iesaistījuši arī abus pārējos apsūdzētos. Narkotikas lielā daudzumā glabātas slēptuvēs netālu no Viļņas.

Pēc viņa teiktā, visi apsūdzētie meklējuši narkotiku pircējus. Viens grams tirgotās vielas maksājis aptuveni 20 eiro.

Trīs apsūdzētie tiesas sēdē savu vainu atzina, bet Aleksandrs Tumaškevičs to noliedza.

Pirmstiesas izmeklēšanu Viļņas Kriminālpolicijas darbinieki sāka 2018. gada augustā, saņemot informāciju, ka Viļņā čigānu tautības ārvalstu pilsoņi nodarbojas ar narkotiku izplatīšanu. Policijas darbinieki šīs personas identificēja un sāka izsekot, vācot informāciju par viņu darbību, un pērn apsūdzētie tika aizturēti.

Kā norādījusi tiesnese Daiva Kazlauskiene, par lielu daudzumu tīra karfentanila tiek uzskatīti jau 0,0000006 grami, bet pie Nikolaja Tumaškeviča kopumā atrasti 1,2 kilogrami šīs narkotiskās vielas maisījuma.

Lietuvas policijas pārstāvis Františeks Subatovičs, kas sniedza liecību par kriminālizmeklēšanu pret Brižinski, pastāstīja, ka narkotikas izplatītas lielos daudzumos, dažkārt pat pa kilogramam. Fiksētas apsūdzēto sarunas par narkotiku izplatīšanu un to ražošanas grūtībām.

Pēc Subatoviča teiktā, fiksēts arī, kā Nikolajs Tumaškevičs un Diāna Marcinkeviča atbraukuši mežā pie Viļņas un sieviete tur kaut ko paslēpusi, bet vēl pēc kāda laika ieradušies citi čigāni un atstāto paņēmuši. Pieaicinot kinologu, atrasta vieta, kur ierakta burka ar narkotikām. Vēlāk visi apsūdzētie devušies uz Latviju, bet Lietuvas tiesībsargājošajām iestādēm tobrīd radušās aizdomas, ka viņi varētu nodarboties ar narkotiku izgatavošanu.

Pēc vairākām narkotiku pārvadāšanas reizēm nolemts viņus pārbaudīt netālu no Marijampoles, un Nikolaja Tumaškeviča zeķē atrasts karfentanils. Viņi aizturēti un par to paziņots Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm, kuras Nikolaja Tumaškeviča mājās Daugavpilī veikušas kratīšanu un atradušas aptuveni kilogramu narkotiku.

Nikolajs Tumaškevičs nopratināšanā apgalvoja, ka viņa brālis Aleksandrs nav veicis noziedzīgas darbības, nav arī bijis viņa mājās un redzējis narkotikas, un lūdza brāli atbrīvot, bet viņam pašam piespriest pēc iespējas vieglāku sodu.

Viņš arī stāstīja, ka pircis karfentanilu Latvijā, bet tas esot bijis pārāk stiprs, lai to lietotu tīrā veidā, tādēļ Latvijā tas sajaukts ar bērniem domātu tēju.

Uz augšu