Kamvorors labo pasaules rekordu pusmaratonā

FOTO: AP/Scanpix

Titulētais Kenijas garo distanču skrējējs Džefrijs Kamvorors svētdien Kopenhāgenā laboja pasaules rekordu pusmaratonā.

Kamvorors distanci veica 58 minūtēs un vienā sekundē, sava tautieša Ābraham Kiptuma pērn sasniegto rezultātu labojot par 17 sekundēm.

Rekords gan vēl jāratificē Starptautiskajai Vieglatlētikas federāciju asociācijai (IAAF). 

Pirmajos piecos kilometros kenijietis bija lielā grupā, kas neskrēja pasaules rekorda tempā, taču desmit kilometrus viņš sasniedza pēc 27 minūtēm un 32 sekundēm, par sešām sekundēm iekļaujoties grafikā. Pēdējos 11 kilometrus Kamvorors veica lepnā vientulībā un, spītējot lietum, laboja pasaules rekordu. 

Zem stundas iekļāvās pieci skrējēji, otro vietu izcīnot kenijietim Bernardam Kipkoriram, bet trešo vietu gūstot etiopietim Berehanu Vendemu Cegu. Kipkorirs uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 15 sekundes, bet Cegu bija vēl sešas sekundes lēnāks.

Dāmām uzvaru svinēja Etiopijas skrējēja Birhane Dibaba Adugana, kura finišēja pēc vienas stundas piecām minūtēm un 57 sekundēm.

26 gadus vecais Kamvorors ir četrkārtējs pasaules čempions pusmaratonā un divas reizes izcīnījis zeltu krosā. Aizpērn viņš uzvarēja Ņujorkas maratonā, kur pērn bija trešais. Tāpat viņam ir divas bronzas Berlīnes maratonā.

Uz augšu