P 26.10.2020.

Krāslavas novadā aiztur cigarešu kontrabandistu ūdenslīdēja tērpā

FOTO: Shutterstock

Krāslavas novadā pirmdien, 16. septembrī, robežsargi aizturējuši cigarešu kontrabandistu ūdenslīdēja tērpā, informēja Valsts robežsardze.

Pirmdienas rītā operatīvo pasākumu rezultātā robežsargi Piedrujas pagasta Aleksandrova ciema apkaimē aizturēja divus vīriešus, kuri pārvietoja vairākus melnā polietilēna plēvē ietītus saiņus. Ne viens, ne otrs no aizturētajiem nevarēja uzrādīt personību apliecinošus dokumentus.

Viens no vīriešiem aizturēšanas brīdī bija ģērbies ūdenslīdēja kostīmā, turklāt, lai novērstu viņa pretošanos, robežsargiem nācās pielietot speclīdzekļus.

Kopumā robežsargi saiņos atrada 70 000 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās sākts kriminālprocess, savukārt par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem abiem vīriešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Aģentūrai LETA gan neizdevās noskaidrot, vai vīrieši pirms tam cigaretes pārvietojuši pa kādu robežas tuvumā esošu ūdenstilpni, taču LETA arhīvs liecina, ka iepriekš robežsargi uz upēm ir konstatējuši saiņus ar kontrabandu.

Likumpārkāpēji ievietoti Valsts policijas īslaicīgas aizturēšanas vietā.