Pirāti pie Rietumāfrikas krastiem uzbrukuši Latvijas tankkuģim
Papildināts

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Reuters / Scanpix

Rietumāfrikas piekrastē pie Konakri Gvinejā pirmdien, 16.septembrī, pirāti uzbrukuši noenkurotam Latvijas tankkuģim "Ance", ziņo aģentūra "Maritime and Crimean Shipping News".

Kuģa īpašnieka, Latvijas uzņēmuma "Latvian Shipping Company" (LSC), pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka incidents notika 16.septembra rītā, kad četri bruņoti laupītāji nokļuva uz LSC pārvaldībā esošā tankkuģa "Ance" klāja.

Pēc kompānijā vēstītā, laupīšanas laikā noziedznieki lika apkalpes locekļiem pamest pienākumus un pulcēties vienā no kajītēm. Laupīšanas laikā noziedznieki atsavināja apkalpes locekļu personīgās mantas, naudu, kā arī citas uz kuģa esošas vērtības.

Vienlaikus LSC pārstāvji atzina, ka zādzības apmērs nav būtisks.

Par notikumu nekavējoties informēta krasta apsardze un tiesības aizsargājošās un apdrošināšanas iestādes.

Tankkuģa "Ance" sastāvā ir 21 apkalpes loceklis, no kuriem divi ir Gruzijas, viens Lietuvas un 18 Latvijas valstspiederīgie. 

Incidenta laikā neviens no apkalpes locekļiem nav guvis traumas un visa apkalpe ir sveika un vesela. Atgadījuma laikā nav cietis arī kuģis.

"Maritime and Crimean Shipping News" ziņo, ka pēc kuģa aplaupīšanas, pirāti ar apkalpes personiskajām lietām, atrasto skaidro naudu un kuģa īpašumu aizbēguši.

"Ance", kas pēdējo mēnešu laikā uzturējusies Rietumāfrikas piekrastē, ceturtdienas rītā joprojām bija noenkurota pie Konakri.

Tankkuģis "Ance" būvēts 2006.gadā un pieder LSC, taču kuģo zem Māršalu salu karoga.

Uz augšu