Baidens pieprasa Trampam publiskot telefosarunas ierakstu ar Zelenski

Demokrāts Džo Baidens

FOTO: AFP/SCANPIX

Bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens pieprasījis prezidentu Donaldu Trampu publiskot telefosarunas ierakstu ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Kā vēsta ASV mediji, šajā sarunā Tramps esot izdarījis spiedienu uz Zelenski, lai gūtu sev politiskus labumus, ko Baidens nodēvēja par "tīru korupciju".

Baidens, kurš pašlaik ir līderis Demokrātiskās partijas iespējamo prezidenta amata kandidātu vidū, paziņoja, ka Trampam "ir nekavējoties jāpublisko telefosarunas ieraksts, lai amerikāņi paši var izlemt", kā arī jāuzdod nacionālās izlūkošanas direktoram nodot Kongresam trauksmes cēlāja slepeno sūdzību par šo zvanu.

Tramps ar Zelenski runājis 25. jūlijā un kā vēsta ASV mediji, Tramps esot mēģinājis piespiest Zelenski sākt izmeklēšanu par Baidena dēlu, lai tādējādi iegūtu informāciju, kas varētu kaitēt Baidena kampaņai nākamgad paredzētajās ASV prezidenta vēlēšanās.

Kā ziņots, ASV Pārstāvju palātas trīs komitejas šomēnes uzsāka izmeklēšanu saistībā ar Trampa un viņa privātā jurista Rūdolfa Džuljāni centieniem vērst spiedienu pret Ukrainas valdību, lai gūtu labumu Trampam 2020. gada prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā.

Laikraksts "The New York Times" 9. maijā ziņoja, ka Džuljāni grasās doties uz Kijevu, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. 

Bijis paredzēts, ka par sarunu galvenajiem tematiem kļūs Krievijas iejaukšanās 2016.gada ASV vēlēšanās un bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena dēla Hantera saistība ar Ukrainas naftas un gāzes uzņēmumu "Burisma".

Kā tika norādīts, šo sarunu mērķis būtu gūt labumu Trampam.

Džuljāni gribējis graut uzticību ASV īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas rezultātiem par Trampa iespējamiem sakariem ar Kremli un kaitēt Džo Baidena reputācijai, kurš varētu kļūt par Trampa sāncensi 2020.gada prezidenta vēlēšanās.

Reaģējot uz kritiku pēc "The New York Times" publikācijas, Džuljāni 11.maijā paziņoja, ka braucienu uz Kijevu atceļ.

Uz augšu
Back