Apkures sezonu jau sāk Liepājā, Līvānos un dažviet Rīgā

Apkures radiatori.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Līvānu novada domes priekšsēdētājs devis rīkojumu nodrošināt siltumenerģiju Līvānu daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām. Tāpat Liepājā apkures sezona līdz šim sākta 22 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kā arī virknē privātmāju.

Līvānos lēmums pieņemts, ņemot vērā vēsos un mitros laikapstākļus, kā arī daudzkārtējus iedzīvotāju lūgumus. Apkures sezonu plānots sākt pakāpeniski, dažu dienu laikā.

Liepājā apkures sezona ierasti sākas oktobra otrajā pusē, bet jau pašlaik atsevišķi "Liepājas enerģijas" klienti izvēlējušies sākt siltumenerģijas pakalpojuma lietošanu.

Savukārt Rīgā namu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupas "Civinity" uzņēmumi šonedēļ uzsākuši apkures sezonu un līdz 20. septembrim siltumapgāde ir pieslēgta vairāk nekā desmit uzņēmumu grupas apsaimniekotajās mājās.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā pirmo reizi kopš maija lielā valsts daļā gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles, prognozē sinoptiķi.

» Svētdien gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk

Pirmdiena būs arī astronomiskā rudens pirmā diena, plkst. 10.50 gaidāma ekvinokcija un gadalaiku maiņa, šajā brīdī Saules centrs šķērsos debess ekvatoru.

Naktī uz pirmdienu Latvijā būs maz mākoņu un norims vējš, tādēļ gaisa temperatūra būtiski pazemināsies, saullēktā noslīdot līdz +1..-4 grādiem, un tikai vietām - galvenokārt Kurzemes piekrastē - saglabāsies par kādu grādu siltāks laiks. Dažviet, pārsvarā ūdens tuvumā, veidosies migla.

Pirmdien, lai gan daudzviet saradīsies mākoņi, gaidāms visai saulains laiks, bez nokrišņiem. Saglabāsies lēns vējš un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8..+13 grādiem.

Aktuālākās ziņas