"Par mūsu paveikto laukumā ir maz ko komentēt!" Ankipāns pēc sagrāves Čerepovecā

Ģirts Ankipāns

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēc pirmdienas mača lielu daļu sakāmā bija pateicis jau ģērbtuvēs, tāpēc preses konferences sākumā atlika vien apsveikt pretiniekus ar uzvaru.

Rīgas "Dinamo" pirmdien piedzīvoja sagrāvi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā, izbraukumā ar 1:6 (0:1, 0:2, 1:3) piekāpjoties Čerepovecas "Severstaļ".

"Droši vien ir grūti runāt pēc tādas spēles, grūti atrast pareizos vārdus," preses konferencē pēc mača teica rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

"Varu tikai apsveikt "Severstaļ" komandu ar lielisku spēli. Par mūsu paveikto laukumā gan ir maz ko komentēt. Es visu pateicu ģērbtuvēs."

Vaicāts par to, kā var labot šādu "Dinamo" spēli, Ankipāns atbildēja, ka var pateikt to pašu ko ģērbtuvēs: "Mēs cēlām komandu samērā ilgi, un tā bija diezgan noturīga - nepiekāpīga komanda. Ripa vairāk vai mazāk, ar vienu vārtu starpību uzvarējām vai zaudējām. Uzvarējām daudzās mikrocīņās laukumā. Tas ir mūsu vienīgais ceļš, kā tikt pie panākuma, un mēs pie tā atgriezīsimies."

"Paldies par apsveikumiem. Mēs šodien tiešām nospēlējām labi," teica mājinieku galvenais treneris Andrejs Razins. "Ilgi strādājām pie vairākuma, meklējām cilvēkus. Šodien "uzsprāgām" - mēs pirms tam deviņās spēlēs tik daudzus vārtus nebijām guvuši kā šodien vienā mačā. Domāju, ka disciplīna un spēle vairākumā šodien izšķīra uzvarētāju. Mums ir jauna komanda. Ja sanāk spēle, tad visiem. Esam uzvarējuši ar 6:1 un 5:1. Gribētos, lai biežāk visiem viss sanāk."

Pirms spēles čerepoviešu līdzjutēji jau sāka runāt, ka talkā vāji spēlējošajai komandai, kas Rietumu zonā ieņēma pēdējo vietu pirms vakardienas mača, jāsauc šamanis.

"Nu, kāds tur šamanis?" pasmējās Razins. "Visa pārliecība ir galvā. Trīs ripas iemetām, un parādījās pārliecība par saviem spēkiem. Gribētos, ka tāda pārliecība ir katrā spēlē."

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra. 

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvada pa 62 spēlēm.

Uz augšu