Pk, 19.08.2022.

Jaunākā informācija par dubultslepkavību Madonas novadā: aizturētais bijis pamatīgā alkohola reibumā

Papildināts
LETA
Jaunākā informācija par dubultslepkavību Madonas novadā: aizturētais bijis pamatīgā alkohola reibumā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Valsts policija. Ilustratīvs attēls
Valsts policija. Ilustratīvs attēls Foto: Valsts policija/FLICKR

Aizdomās par dubultslepkavības pastrādāšanu Madonas novadā turētais vīrietis aizturēšanas brīdī bijis vairāk nekā trīs promiļu reibumā, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis 

Viņš norādīja, ka vīrietis atrasts guļam savā automašīnā un bijis kā "zombijs". VP priekšnieks skaidroja, ka automašīnas atrašanai izmantota ne tikai līdzcilvēku sniegtā informācija dažādās "WhatsApp" grupās, bet arī bezpilota lidaparāts. 

Ķuzis arī atklāja, ka abi nošautie vīrieši strādājuši kūdras purvā un viņu līķi atrasti darba transportlīdzekļos - traktorā un eskavatorā - apmēram puskilometra attālumā viens no otra. Slepkavība paveikta ar medību ieroci. 

Gan aizturētais vīrietis, gan abi upuri visi savstarpēji ir bijuši pazīstami. 

Aprakstot aizturēto vīrieti, Ķuzis skaidroja, ka vīrietis agrāk arī strādājis šajā kūdras purvā, taču no darba atlaists par vairākiem disciplinārpārkāpumiem, tostarp alkohola lietošanu darba laikā.

VP priekšnieks arī norādīja, ka, lai gan vīrietis ir bijis reģistrēts mednieks, viņam ir bijušas problēmas ar alkohola lietošanu, tostarp, pieminot, ka vīrietis ir kodējies pret alkohola atkarību. Par alkohola lietošanas problēmām nekāda medicīnas iestāžu uzskaitē vīrietis gan nav bijis.

Ķuzis atzīmēja līdzcilvēku atbildību, neziņojot par šādu mednieku, norādot, ka VP var atņemt medību ieroča nēsāšanas atļauju tikai tad, ja šāda informācija nonāk līdz policijai. Aizturētais vīrietis iepriekš nav bijis sodīts. 

Iezīmējot izmeklēšanas gaitu, VP priekšnieks atklāja, ka abu vīriešu mirstīgās atliekas atklāja kāds viņu kolēģis un sākotnējā informācija liecina, ka slepkavība paveikta ap pusdiviem dienā. Pie transportlīdzekļiem, kuros atrasti mirušie vīrieši, tika atrasti arī aizturētā vīrieša apavi. 

Viņš norādīja, ka VP ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118. panta otrās daļas par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Likums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem.

Slepkavības motīvi vēl tiek skaidroti, taču tie varētu būt sadzīviski jeb nemotivētā agresija. Patlaban vīrietis "izžūst" reibumu un policija tuvākajā laikā lūgs tiesai viņam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, skaidroja policijas priekšnieks.

Ķuzis arī pauda pateicību VP Vidzemes reģiona policistiem par operatīvo darbu. 

Jau vēstīts, ka pirmdien ap plkst. 16 policija saņēma informāciju, ka kādā Madonas novada purvā atrasti divu vīriešu līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm - šautām brūcēm.

Uzreiz pēc informācijas saņemšanas par šo sevišķi smago noziegumu, kas izdarīts, pielietojot šaujamieroci, VP Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā tika sākti vērienīgi meklēšanas pasākumi, iedarbinot plānu "Slazdi" - pastiprināti veicot autotransporta kontroli uz ceļiem, kā arī personālsastāvam tika izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka noziedznieka meklēšanā jāiesaistās visiem darbiniekiem.

Meklēšanā tika iesaistīti arī papildu spēki no VP Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona.

Aptuveni četras stundas pēc informācijas saņemšanas, ap plkst. 20, iespējamais vainīgais, kāds 1957. gadā dzimis vīrietis, tika aizturēts.

Notikušā apstākļi, tostarp motīvi, tiks skaidroti izmeklēšanā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu