P 30.11.2020.

Austrijas Brīvības partija vēršas pret Grētu Tūnbergu

FOTO: AFP/SCANPIX

Austrijas parlamenta ārkārtas vēlēšanu priekšvakarā galēji labējā Brīvības partija vērsusies pret vides aizstāvības aktīvisti Grētu Tūnbergu.

Partijas līderis Norberts Hofers sabiedriskās televīzijas ORF rīkoto debašu laikā piektdienas vakarā asi kritizēja zviedru pusaudzi, kas kļuvusi par vides aizstāvju simbolu, un brīdināja par "klimata histēriju", kas pārņēmusi pasauli.

Piektdien kārtējā Tūnbergas iedvesmotajā protesta akcijā pret valdību bezdarbību klimata pārmaiņu ierobežošanā visā pasaulē izgāja ielās simtiem tūkstošiem cilvēku.

Arī Austrijā piektdien demonstrācijās piedalījušies aptuveni 65 000 cilvēku.

Hofers pievērsās arī Brīvības partijas tradicionālajai tēmai, vēršoties pret islāmu un imigrāciju. Viņš brīdināja, ka Austrijai draud 2015. gada migrācijas krīzes atkārtošanās.

Saskaņā ar aptaujām pirms svētdienas vēlēšanām pārliecinošā vadībā ir Sebastiana Kurca vadītā konservatīvā Tautas partija, kas pirms ārkārtas vēlēšanu izsludināšanas bija koalīcijā ar Brīvības partiju.

Neskatoties uz korupcijas skandālu, kurā tika ierauta Brīvības partija un kurš noveda pie Kurca iepriekšējās valdības krišanas, daudzi austrieši joprojām gatavi balsot par galēji labējiem, un viņi aptaujās dala otro vietu ar sociāldemokrātiem.

Aktuālākās ziņas