Pk 30.10.2020.

Velvere PČ 800 metros izcīna 23.vietu

Līga Velvere.

FOTO: Latvijas vieglatlētikas savienība

Līga Velvere sestdien Dohā pasaules čempionātā vieglatlētikā 800 metru distances pusfinālā finišēja pēdējā ar rezultātu divas minūtes un 6,99 sekundes un finālā neiekļuva.

Skrējienā jau no distances sākuma Velvere ieņēma pēdējo vietu. Pēc skrietiem 500 metriem viņa uz brīdi tuvojās pārējām skrējējām, taču finišā krietni atpalika no grupas, ierindojoties devītajā vietā skrējienā.

No citās grupās startējošajām sportistēm Latvijas skrējēja apsteidza vien Lielbritānijas pārstāvi Šeleinu Oskanu-Klārku, kura distances pēdējos metros krita un finišēja pēc divām minūtēm un 10,89 sekundēm, un ierindojās 23.vietā.

Velvere piektdien priekšsacīkstēs divus apļus veica divās minūtēs un 2,93 sekundēs, pateicoties uzrādītajam rezultātam iekļūstot pusfinālā. Viņa sasniedza 18.labāko rezultātu no 41 startējušās sportistes, bet pusfinālā iekļuva 24 skrējējas.

Velvere savu šosezon labāko rezultātu - divas minūtes un 1,12 sekundes - sasniedza jūnijā, kas pirms pasaules čempionāta rangā deva 53.vietu. Viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, taču saņēma speciālo ielūgumu.

Saldenieces personīgais rekords ir pērn augustā sasniegtās divas minūtes un 0,75 sekundes.

Sacensības smagajā distancē sāksies ap pusnakti, jo Dohā dienas laikā gaisa temperatūra ir tuvu 40 grādiem pēc Celsija, bet naktīs nedaudz pārsniedz 30 grādus.

Abi Latvijas soļotāji pasaules čempionāta normatīvu izpildīja maijā Eiropas kausa sacensībās. Rumbenieks ar trim stundām 57 minūtēm un deviņām sekundēm ir pasaulē 64.labākā rezultāta īpašnieks, bet Smolonskis ar trim stundām 58 minūtēm un 35 sekundēm ieņem 77.pozīciju.

Pasaules čempionātam pieteikti 46 soļotāji, bet 22 gadus vecais Smolonskis ir otrs jaunākais sacensību dalībnieks.

Pasaules čempionātu tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Pasaules čempionāts līdz 6.oktobrim norisinās Kataras galvaspilsētā Dohā. Čempionāts notiek desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāv 12 sportisti.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību. Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā. 

"Khalifa International" stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.

Redaktors iesaka