S 31.10.2020.

Skandāls arī F-1: "Mercedes" darbinieks tiek nosaukts par "Islāma teroristu"

Toto Vulfs ("Mercedes" komandas prezidents)

FOTO: SIPA/Scanpix

Pirmās formulas (F-1) līdervienība "Mercedes" atlaidusi četrus darbiniekus, jo tie augusta sākumā pārkāpuši komandas noteikumus, kas attiecas uz dzimumu vienlīdzību, rasu un ticības dažādību.

"Mercedes" šo informāciju apstiprināja svētdien īsi pirms Soču Lielās balvas izcīņas.

Tiek ziņots, ka atlaistie vīrieši ir sodīti par netolerantu rīcību pret vienu no kolēģiem, kurš pārstāv Islāma ticību. Sodītie komandas pārstāvji regulāri minēto vīrieti saukuši par "Islāma teroristu" un pat bija izveidojuši aptauju par to, cik ilgi kolēģis spēs izturēt Ramadānu.

"Mēs asi nosodām šādu rīcību," teikts "Mercedes" paziņojumā, nepaskaidrojot neko vairāk. "Cienām dažādību starp mūsu darbiniekiem, kuri ir komandas spēka avots."

Kāds no "Mercedes" komandas pilotiem šosezon izcīnījis uzvars 11 no 16 posmiem, pa divām uzvarām ir Šarlam Leklēram un Maksam Verstapenam, bet iepriekšējā posmā Singapūrā panākumu svinēja Sebastjans Fetels.

Luiss Hamiltons šīs sezonas 16 posmos iekrājis 322 punktus, kamēr Valteri Botasam ir 249 punkti. Trešais ar 215 punktiem ir Leklērs, bet 212 punkti ir Verstapenam. Labāko piecinieku noslēdz Fetels, kuram ir 194 punkti.

Nākamais posms notiks pēc nedaudz mazāk nekā divām nedēļām Japānā.

Redaktors iesaka