"Cietsirdīgas kampaņas" dēļ Saseksas hercogi sūdz tiesā mediju

Saseksas hercogi vizītē Dienvidāfrikā

FOTO: DAVID HARRISON / AFP

Saseksas hercogi princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla nolēmuši sākt tiesvedību pret tabloīdu presi, iesūdzot tiesā laikrakstu "cietsirdīgās kampaņas" dēļ, teikts otrdienas, 1. oktobra, vakarā izplatītajā Saseksas hercoga paziņojumā.

Emocionālajā paziņojumā, kas publicēts Saseksas hercoga un hercogienes oficiālajā mājaslapā, teikts, ka pāris sūdz laikrakstu tiesā par privātas vēstules publicēšanu, ko Megana rakstījusi savam tēvam.

Pāris nolēmis vērsties tiesā pēc vairākiem mediju ekspluatācijas mēnešiem, skaidroja princis.

Atsevišķi preses izdevumi "aizvadīto deviņu mēnešu laikā teju katru dienu" zākājuši Meganu, viņš norādīja, piebilstot, ka "meli publicēti viens pēc otra tikai tāpēc, ka viņa, atrodoties grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, nav bijusi pietiekami redzama".

"Šī iemesla dēļ mēs esam nolēmuši sākt tiesvedību - procesu, kas ticis apsvērts vairākus mēnešus," teikts paziņojumā.

Preses izdevuma vārds paziņojumā nav minēts, bet ziņu aģentūra "Press Association", atsaucoties uz advokātu biroju "Schillings", kas pārstāv hercogieni, vēsta, ka tiesā iesūdzēts laikraksts "Mail on Sunday" un tā izdevējs "Associated Newspapers".

Prasība iesniegta saistībā ar privāto datu nelikumīgu izmantošanu, autortiesību un datu aizsardzības likuma pārkāpumu, norāda aģentūra.

Foto: Saseksas hercogu vizīte DIenvidāfrikā

Redaktors iesaka