Pieaugot spriedzei starp NBA un Ķīnu, Šanhajā atcelts līdzjutēju pasākums

Ādams Silvers

FOTO: Reuters/LETA

Pieaugot spriedzei starp Nacionālo basketbola asociāciju (NBA) un Ķīnu, trešdien Šanhajā atcelts līdzjutēju pasākums.

Pasākums bija paredzēts trešdienas vakarā - dienu pirms laukumā dosies Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" un zvaigžņotā Losandželosas "Lakers".

Kā paziņojis Šanhajas pilsētas sporta departaments, līdzjutēju pasākums atcelts Hjūstonas "Rockets" ģenerālmenedžera Derila Morija nepiemēroto izteikumu dēļ un NBA komisāra Edama Silvera nepiemērotā paziņojuma dēļ.

Jau ziņots, ka pēc Morija ieraksta viņa "Twitter" kontā ar atbalstu protestiem Honkongā Ķīnas valsts televīzija otrdien paziņoja, ka "nekavējoties aptur" plānotās Ķīnā notiekošo NBA pirmssezonas maču translācijas.

Šādas Ķīnas valsts televīzijas (CCTV) reakcijas iemesls ir Morija piektdienas ieraksts viņa tvitera kontā ar atbalstu Honkongas protestiem: "Cīnieties par brīvību! Palieciet kopā ar Honkongu!" Ieraksts dienas gaitā tika dzēsts, turklāt Hjūstonas kluba īpašnieks paziņoja, ka Morija ieraksts neatspoguļo kluba viedokli.

Tāpēc CCTV nolēmusi apturēt plānus rādīt ikgadējās pirmssezonas spēles Ķīnā, kas šogad būs divi "Lakers" un "Nets" mači. Pirmais notiks ceturtdien Šanhajā, otrais - sestdien valsts dienvidu pilsētā Šeņdžeņā.

Jau svētdien televīzijas kompānija CCTV paziņoja savā "Weibo" kanālā, ka "stingri iebilst" pret Hjūstonas kluba ģenerālmenedžera publicētajām "nepareizajām piezīmēm".

Svētdien par sadarbības pārtraukšanu ar "Rockets" paziņoja tā Ķīnas sponsori, ieskaitot sporta apģērba firmu "Li Ning" un "Shanghai Pudong Development Bank" (SPD).

CCTV pagaidām neko nav ziņojusi par NBA regulārās sezonas maču atspoguļošanu, tomēr spēļu nerādīšana Ķīnā var ievērojami iedragāt NBA pozīcijas lielajā Ķīnas tirgū.

Par plāniem nerādīt Hjūstonas "Rockets" mačus paziņojusi arī otra kompānija, kas atspoguļo NBA mačus Ķīnā, "Tencent Holdings".

NBA paudusi nožēlu par situāciju ap šo Morija ierakstu tviterī, taču līgas komisārs Silvers pirmdien uzstāja, ka līga atbalsta viņa tiesības izteikt viedokli. Tāpat Silvers pauda, ka aizstāv līgas darbinieku tiesības uz vārda brīvību.

Pusautonomajā Honkongā jau četrus mēnešus notiek demokrātijas atbalstītāju protesti, kuri kļūst aizvien vardarbīgāki. Tie sākās pēc šobrīd atceltā plāna izdot apsūdzētos Ķīnai, kas radīja bažas par brīvību ierobežošanu Honkongā 50 gadus ilgajā "viena valsts, divas sistēmas" pārejas periodā, kuram Ķīna piekrita 1997.gadā, kad pārņēma Honkongu no Lielbritānijas.

Hjūstonas "Rockets" atpazīstamība Ķīnā ievērojami pieauga 2002.gadā, kad NBA klubs draftēja ķīniešu basketbola zvaigzni Jao Minu. Mins NBA astoņās sezonās vidēji mačā guva 19 punktus un izcīnīja 9,2 atlēkušās bumbas spēlē. 2017.gadā viņš kļuva par CBA prezidentu.

NBA klubu spēles Ķīnā ir daļa no visā pasaulē notiekošajām NBA komandu pirmssezonas pārbaudes spēlēm savā starpā vai ar citu valstu klubiem.

Uz augšu